Přídavek na dítě
Přídavek na dítě 2018 – komu vzniká nárok a jaká je výše dávky?
Náhradní výživné za neplatiče hradí stát.
Pokud nemáte zahájenou exekuci, registrujte se!
Přídavek na dítě 2018 – komu vzniká nárok a jaká je výše dávky?
Přídavek na dítě je dlouhodobou dávkou státní sociální podpory, která náleží rodinám s nižšími příjmy. Nárok na dávku mají nezaopatřené děti (děti, které zatím nedokončily povinnou školní docházku, a studenti do 26 let), za které však až do dosažení plnoletosti podávají žádost rodiče.
Pro přiznání přídavku na dítě jsou rozhodující příjmy společně posuzovaných osob, které s dítětem obývají jednu domácnost. Nárok mají rodiny, jejichž příjmy nepřesáhnout 2,7násobek životního minima.
Například u úplné rodiny s jedním dítětem ve věku do 6 let činí životní minimum 7 710 Kč. Nárok na přídavek na dítě tedy bude mít rodina za předpokladu, že jejich rozhodný měsíční příjem nepřesáhne částku 20 817 Kč.
Při posuzování nároku je vždy pracováno s příjmy za předchozí kalendářní čtvrtletí. Do příjmů je poté započítáván například i rodičovský příspěvek.
Aktuální částky životního minima i další informace o dávkách státní sociální podpory najdete na stránkách MPSV.
Výše přídavku na dítě se liší v závislosti na věku dítěte. Jsou stanoveny celkem tři výše přídavku:
Na základě nové právní úpravy je stanoveno, že pokud je alespoň jeden z rodičů výdělečně činný a jeho měsíční výdělek je vyšší než částka životního minima jednotlivce, má dítě nárok na tzv. zvýšenou výměru přídavku, která je o 300 Kč vyšší než základní výměra (získat tak může 800, 910, nebo 1000 Kč).
Tuto podmínku lze splnit i pobíráním dávek, které slouží jako náhrada ušlé mzdy. Jedná se tedy o dávky nemocenského či důchodového pojištění a také o podporu v nezaměstnanosti.
Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.
Začátek školního roku nám začíná klepat na dveře. Zatímco někteří se nemohou dočkat, pro jiné je to důvod k obavám. A teď nemluvíme jen o samotných školácích, ale také o jejich rodičích.
Co je tzv. spirála snižující se životní úrovně, jak ji rozpoznat a co pomůže při jejím řešení?
Maturity klepou na dveře. A co po maturitě?
Máte ještě vteřinku? Prozraďte nám, kde jste se o nás dozvěděli.
Omlouváme se, zkuste formulář odeslat později.
Tato pole musí být vyplněna: jméno, e-mail, telefonní číslo a souhlas se zpracováním osobních údajů.