O nás

VašeVýživné.cz pomáhá rodičům samoživitelům získat alimenty, které potřebují pro své děti. Krok po
kroku je vedeme celým procesem vymáhání. Za služby advokáta, popřípadě exekutora nic neplatí, a to
ani v případě neúspěšného vymáhání.

VašeVýživné.cz provozuje nezisková organizace Asociace neúplných rodin, z.s. za podpory Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Od roku 2011 se do programu vymáhání výživného
zapojilo už 32 332 rodičů

Zajišťujeme právní a psychologickou pomoc při vymáhání alimentů.
Podívejte, jak to funguje.

1

Druhý rodič vám neplatí výživné. Co s tím? Čím dřív budete jednat, tím lépe.

2

Ozvete se nám. Společně situaci probereme a ihned začneme řešit.

3

Po kompletaci dokumentů předáme váš případ advokátovi, a ten začne jednat.

4

Už do 3 měsíců můžete mít na účtu dlužnou částku, kterou pro své dítě potřebujete.

Více o procesu vymáhání

Radíme, konzultujeme, sbíráme informace o výživném

Kromě asistovaného vymáhání výživného u nás mohou rodiče využít bezplatných konzultací s psychologem, položit dotaz v poradně a přečíst si spoustu rad a tipů, jak tíživou situaci ustát.

Budujeme komunitu rodičů samoživitelů

Složité životní chvíle se nám zvládají lépe, když si o nich můžeme popovídat s těmi, kdo nám rozumí. Proto jsme pro rodiče založili diskuzi na našem webu, a také uzavřenou skupinu na Facebooku.

Předáváme zkušenosti úřadům a Policii ČR a neziskovkám

V roce 2016 jsme pro ně ve spolupráci se Stálou komisí pro rodiny a rovné příležitosti Parlamentu ČR připravili metodické materiály, jak postupovat při existujícím dluhu na výživném.

S kým se u nás potkáte

Spolupracovat budete zejména se členy Asociace neúplných rodin, z.s. a našimi odbornými asistenty
bojujícími za práva dětí a rodičů samoživitelů. Kontakty

S kým se u nás potkáte
Ing. Filip Sýkora

Ing. Filip Sýkora
Předseda asociace

V asociaci působím jako její předseda. Na starost mám zejména finančně právní stránku projektu. V průběhu jsem se také stal, ač ne zcela dobrovolně, dvorním fundraiserem. :-)
Číst více...

V organizaci se tedy starám o čísla, dokumenty, smlouvy, hlídání cashflow, reporting a veškerou agendu spojenou s dotacemi a granty, bez kterých bychom jen těžko dokázali dlouhodobě fungovat (tisíceré díky všem našim donorům). Svůj omezený volný čas pak věnuji rodině, přátelům a sportu všeho druhu.

Číst méně...
Ing. Petr Sýkora

Ing. Petr Sýkora
Projektový manažer

Moje práce v asociaci spočívá zejména v zajištění plynulého chodu a rozhodování o strategických krocích. Snažím se předvídat další vývoj v problematice alimentů.
Číst více...

A to v tom nejširším slova smyslu od legislativních změn po budoucí prezentaci organizace v médiích. Každý dílčí krok, kterým přispíváme ke zlepšení neuspokojivé situace, mě motivuje k dalším změnám. A že jich v uplynulých letech nebylo málo. Mimo práci se věnuji sportům (například běhu, posilování nebo badmintonu) a rád trávím volné chvíle také na cestách.

Číst méně...
Ondřej

Jitka
Odborná poradkyně

Ve společnosti VašeVýživné pracuji jako odborný poradce. Komunikuji s klienty po telefonu, chatu a emailu. Také se podílím na osvětě v tématu - jezdím po různých organizacích, které se věnují péči o rodinu, a pořádám školení na téma výživné.
Číst více...

Jako dobrovolník se spolupodílím na jiných charitativních akcích. Ve zbylém volného čase si ráda čtu, maluju a cestuju.

Číst méně...
Lucie

Lucie
Specialista back office

V projektu VašeVýživné pracuji jako brigádník na pozici back office specialista. Mojí náplní práce je vyřizování administrativních úkonů, podpora při zařizování chodu kanceláře.
Číst více...

Dále evidence, kopírování, skenování a zadávání podkladů do systému. V současné době také studuji na Vysoké škole ekonomické a svůj volný čas trávím především s přáteli a rodinou.

Číst méně...
Dagmar

Dagmar
Odborná poradkyně

V projektu VašeVýživné pracuji na pozici odborné poradkyně. Jsme ráda, že můžu pomáhat, a získávat výživné, které náleží dětem.
Číst více...

Jsem s Vámi v každodenním kontaktu, ráda odpovídám na Vaše otázky. Těší mě, když Vám pomohu v otázkách výživného a ještě více, když pomůžu dosáhnout spravedlnosti a děti získají peníze zpět.

Číst méně...
Mgr. Iveta Novotná

Mgr. Iveta Novotná
Ředitelka

Touha být součástí něčeho, co opravdu pomáhá – to byl ten hlavní důvod, proč jsem opustila práci v korporátech a veškeré své zkušenosti i znalosti věnovala tomuto projektu.
Číst více...

Mou hlavní činností je vedení týmu, zlepšování kvality poskytovaných služeb a celkové rozvíjení projektu. Sama jsem maminkou. Proto jsem ráda, že mohu přispět ke zlepšení stavu, který je způsoben neplacením výživného. Volný čas věnuji své rodině, zejména pak svému malému synovi.

Číst méně...
Jindřiška

Jindřiška
Odborná poradkyně

V projektu VašeVýživné pracuji jako odborný poradce – poskytuji tedy potřebné informace klientům. Pokud si rodič neví s tématy výživného rady, může se na mě kdykoliv obrátit.
Číst více...

O všech možnostech si promluvíme a najdeme to nejlepší řešení. Na mé práci mě nejvíce baví komunikace s lidmi a možnost posunout je dále k tomu, na co mají jejich děti nárok.

Číst méně...
Radka

Radka
Odborná poradkyně

Jsem jedním z poradců se kterými se setkáváte při komunikaci po telefonu, chatu i emailu. Jsem ráda, že mohu být členem týmu, který pomáhá tolika rodinám. A s čím konkrétně pomáhám já?
Číst více...

Starám se o to, aby byly veškeré dokumenty v pořádku dodány, aby rodiče přesně věděli, co mají dělat a aby finance mohly co nejdříve putovat tam, kam patří – k dětem, které na ně mají nárok.

Číst méně...
Radka

Radka
Odborná poradkyně

Pro VašeVýživné pracuji jako brigádník na pozici odborný poradce. Primárně zpracovávám dokumenty, které nám naši klienti a klientky zasílají, aby mohl celý proces vymáhání pokračovat dále. Setkat se spolu můžeme po telefonu, emailu i chatu.
Číst více...

Aktuálně studuji Vysokou školu ekonomickou v Jindřichově Hradci. Do projektu dojíždím jen párkrát týdně. Jsem ráda, že můžu přispět a mít možnost pomáhat.

Číst méně...

Jsme součástí Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Abychom rodičům samoživitelům mohli poskytnout co nejlepší služby a nabídnout komplexní pomoc,
spolupracujeme s celou řadou dalších organizací. Vybíráme zejména ty, které stejně jako my splňují
podmínky AVPO ČR.

Asociace neúplných rodin Evropská unie Úřad vlády České republiky Avpo
Nadace ČEZ Praha Nadace Agrofert Aperio

Podpořte nás, abychom mohli pokračovat
v boji proti neplacení výživného

Svým finančním darem nám umožníte:

  • Bezplatně nabízet rodičům právní a psychologickou pomoc
  • Pořádat zábavně-edukativní akce pro jejich děti
  • Pořádat tématické konference pro odbornou i laickou veřejnost
  • Šířit osvětu o výživném
Chci darovat

Potřebujete pomoci se získáním výživného?

Napište nám na sebe kontakt. Brzy vám zavoláme a domluvíme se na nejvhodnějším postupu.

Ozveme se vám během pár hodin.