Návrh na nařízení exekuce

7. dubna 2016|Vymáhání výživného

Příběhy maminek, které se rozhodly podat na svého bývalého partnera exekuci. Jak se domoci svého práva a jak postupovat při návrhu na nařízení exekuce, se dozvíte v tomto článku.

Návrh na nařízení exekuce

Paní Ivetě z Děčína dlužil bývalý partner na výživném přes 100 000 Kč. Vzhledem k tomu, že splátky neustále odkládal byla paní Iveta nucena vyhledat právní pomoc. Díky neplacení výživného, ze strany bývalého partnera, se sama dostávala do nelehké životní situace. Koncipient v advokátní kanceláři v Děčíně matce sepsal žalobu a následně i návrh na nařízení exekuce.  Celý případ předal děčínskému exekutorskému úřadu. Exekutor nejprve vymohl 1/2  dlužné částky, strhnutím z bankovního účtu, a zbytek je dlužníkovi strháván každý měsíc z platu.

Mladou maminku z Prahy, paní Karolínu, opustil partner ještě před narozením jejich dítěte. Jelikož se maminka nemohla spoléhat na pomoc svých blízkých v těžké životní situaci, byla tím pádem závislá na alimentech bývalého partnera. Ten se ale k placení neměl. I přes veškerou snahu ze strany matky, vymoci alimenty, nedocházelo k žádným platbám a tím vznikal dluh na výživném. Paní Karolína svoji situaci diskutovala na různých diskuzích fórech, kde se s ostatními maminkami radila, co v takovéto nelehké situaci dělat. Ani v tomto případě nezbývalo matce samoživitelce jiné řešení, než nechat nařídit exekuci na bývalého manžela. Teprve exekutorské donucovací prostředky, vedly k umoření dlužných alimentů. Otec od té doby již platí, a to vždy v řádném termínu.

Postup
1) Co se týče samotného vymáhání alimentů, můžete své dotazy směřovat na jakýkoliv kontakt, který je uveden zde na našich stránkách.

Asociace zajišťuje bezplatné právní zastupování rodičů s několika advokátními kancelářemi z různých koutů ČR. Pokud se na ně obrátíte prostřednictvím Asociace, nebudou Vám účtovány žádné náklady na právní služby, což by v případě, že byste se na AK obrátil přímo sám/sama, neplatilo.

2) Matky samoživitelky/otcové samoživitelé musí disponovat pravomocným rozsudkem soudu, teprve poté můžeme celý případ převzít a začít vymáhat.

Doporučené články

22. března 2019|Informace

Kde pomohou samoživitelům v nouzi?

Rodiče samoživitelé se často potýkají s nedostatkem financí. Kde jim mohou v případě finanční tísně pomoci?

14. března 2019|Informace

Návrh na zvýšení výživného – vzor

Přestává soudem stanovené výživné stačit na pokrytí základních potřeb vašich dětí? Nebojte se zažádat o jeho zvýšení. Poradíme vám, jak na to.

7. března 2019|Inspirace

Jarní akce pro maminky s dětmi

Tipy na jarní akce určené pro všechny maminky s dětmi. Užijte si dny plné zábavy i vzdělávání.

Všechny články