Kam s dětmi na koupaliště? Tipy na výlet pro “pražáky“

21. července 2017|Inspirace

Věděli jste, že v okolí Prahy se skrývá mnoho krásných a hlavně dostupných koupališť? Ne? Tak se na to pojďme společně podívat!

Kam s dětmi na koupaliště? Tipy na výlet pro “pražáky“

Řikáte si, že v Praze nejsou žádná super koupaliště? Podolí Vás již omrzelo, všude hlava na hlavě a vy nevíte kudy kam?  Našli jsme pro Vás několik tipů na koupaliště, kde je vstupné zdarma a dost místa pro všechny, a to nejen v Praze ale hlavně v okolí Prahy.

 

Jezero Lhota a její písečné pláže

Ohromné jezero o vodní ploše cca 25 ha a hloubce místy až 14 m, je dnes využíváno pro výbornou kvalitu vody k rekreaci. Je vzdálené necelých 20 km od hlavního města. 
Pro návštěvníky je k dispozici hygienické zázemí, stánky s občerstvením, hřiště na plážový volejbal a co navíc, tak pískové pláže jsou obklopeny lesíkem. Vydat se můžete buď autem, autobusem, či vlakem – ten je však vzdálen 2 km, které je poté nutné dojít pěšky.
Koupaliště Mšeno u Mělníka
Koupaliště se nachází v obci Mšeno u Mělníka. Jedná se o malé, avšak více než 75 let staré koupaliště, které je oblíbeným místem pro letní koupání. Najdete zde zázemí v podobě převlékáren, toalet a restaurace. Padesátimetrový bazén je napájen vodou ze skalního pramene, díky tomu je voda příjemně chladná. K dispozici je v areálu také koutek pro děti s houpačkami. Koupaliště je otevřeno od června do sprna.

 

Koupaliště Džbán 
Venkovní koupaliště Džbán se nachází na okraji Prahy 6 – Vokovicích vedle přírodní rezervace Divoká Šárka. V areálu jsou k dispozici stánky s občerstvením, toalety, rozlehlé parkoviště a k ubytování je možné využít nedaleký kemp. Koupaliště je otevřeno od 10 do 19 hodin. Přírodní nádrž má štěrkové dno, travnaté pláže a pozvolný vstup do vody, který je vhodný i pro malé děti.Na koupaliště se dostanete z centra Prahy MHD – tramvají č. 5 a 20zastávky Divoká Šárka.  

Přírodní rybník v Praze 
V pražském Motole se můžete vykoupat u rybníka, který je napuštěn Motolským potokem. Koupaliště je vhodné zejména pro děti, jelikož není hluboké a písčité dno. Motolský rybník je ukryt za houštím keřů, stromů a rákosí jen pár metrů od Motolské nemocnice.  K dispozici jsou zde nekryté sprchy, malé hřiště a bufet nabízející občerstvení. Na bezpečnost dohlíží plavčík.

 

Znáte nějaké jiné koupaliště? Napište nám tipy na Facebook!
Tým VašeVýživné.cz

Autor: Mgr. Iveta Novotná

Doporučené články

14. března 2023|

Společně posuzované osoby v domácnosti 

Jak je to se společně posuzovanými osobami při zjišťování nároku na finanční příspěvky od státu? Kdo se započítává, a kdo naopak příjmy dokládat nemusí?

6. března 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu – dluhy

Které dluhy spadají do společného jmění manželů a o které se při rozvodu manželství nebudete muset dělit?

27. února 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu manželů

Vypořádání společného majetku by mělo proběhnout po každém rozvodu manželství. Jakým způsobem probíhá a kterých věcí se týká?

Všechny články