Zima 2019: kam s dětmi za zábavou?

31. ledna 2019|Čas s dětmi

V zimě určitě nemusíte zůstavat zavření doma. Vyrazte spolu s dětmi na příjemnou procházku a využijte také některý z našich tipů na příjemně strávený den.

Zima 2019: kam s dětmi za zábavou?

Kdo si hraje, nezlobí. Pravidlo, kterým se řídí naprostá většina rodičů. Jenže zatímco v létě stačí vyrazit na nejbližší hřiště, v zimě může být vymýšlení programu o poznání náročnější. Zvláště pokud vám počasí příliš nepřeje a není možné jednoduše vyrazit na zamrzlý rybník či na zasněžený kopec za domem. Kam se tedy v zimě vypravit? Tady jsou ta nejlepší místa, která si vaše děti zaručeně zamilují.

Únikové hry

Velkým hitem současnosti jsou únikové hry, které jsou k dispozici v mnoha různých provedeních. A nechybí ani varianty pro děti. Únikové hry jsou nejen zábavou, ale také nástrojem k rozvoji nejrůznějších dovedností. Děti se zde učí samostatně řešit zadané úkoly, které často vyžadují notnou dávku kreativity a logického přemýšlení.

Virtuální realita

Chcete se spolu se svými dětmi stát účastníky akční hry nebo se alespoň na chvíli podívat do dob dávno minulých? S virtuální realitou se vám toto přání snadno vyplní. Stačí jen navštívit některou z heren, které dnes naleznete téměř v každém větším městě.

Dětská centra a kavárny

Děti si mohou hrát se svými vrstevníky, vy si zase samostatně či ve společnosti ostatních rodičů vychutnáte šálek lahodné kávy. Oboustranná spokojenost a den strávený podle představ všech účastníků. Dětská centra a kavárny navíc naleznete na různých místech ČR. Podobný podnik se tak určitě bude nacházet i ve vašem okolí.

Jump arény

Máte doma malého sportovce, který jen tak chvíli neposedí? Návštěva jump arény bude tou správnou volbou. Desítky trampolín, pěnové jámy umožňující trénink nejrůznějších skoků a množství dalších atrakcí, které se zamilují malí i velcí. Jump arény nebo jejich menší obdoby najdete v Praze, Plzni, Ústí nad Labem i v dalších českých městech.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu některé z výše uvedených atrakcí, nezapomeňte si čas od času prohlédnout nabídku různých slevových portálů, kde se podobné aktivity velmi často objevují. Ušetřit tak můžete spoustu peněz.

Technická centra

Malé vědce a další příznivce techniky určitě zaujme návštěva zajímavých technických center. Pokud tedy některé z nich máte ve svém okolí, případně chcete svou návštěvu spojit s výletem do jiného města, určitě na nic nečekejte. Navštívit můžete mimo jiné například ostravský Svět techniky, plzeňskou Techmanii nebo liberecké science centrum iQLANDIA.

Muzea

Máte pocit, že v muzeu se budou vaše děti spíše nudit? Nebojte, vaše obavy jsou zcela zbytečné. Většina muzeí nabízí návštěvu expozic, které určitě zaujmou i ty nejmenší. Stačí jen vybrat tu pravou. Dbejte jen na to, abyste prohlídku přizpůsobili potřebám vašich dětí, protože ani ta nejzajímavější výstava neudrží pozornost vašich dětí na příliš dlouhou dobu. Několikahodinovou návštěvou muzea zaručeně znudíte i ty největší nadšence. Zde tedy opravdu platí známé „všeho s mírou“.

Zoologické zahrady

Pokud se vydaří krásný zimní den, určitě nešlápnete vedle ani návštěvou zoologické zahrady. Ač by vás to možná nenapadlo, právě v zimě může být návštěva zoo úplně nejkrásnější. Zvířátka se nemusí schovávat před žhnoucími slunečními paprsky a jsou mnohem aktivnější. Kromě toho jsou některá z nich během zimy v té vůbec nejlepší kondici, takže je uvidíte v celé jejich kráse. Příjemným bonusem je menší počet návštěvníků a s tím spojená možnost klidné prohlídky jindy přeplněných expozic.

 

Máte i vy své tipy na zajímavá místa pro děti? Podělte se s námi i s dalšími rodiči ve skupině Rodina, výživné a vše s tím spojené.

Autor: Mgr. Iveta Novotná

 

Doporučené články

11. dubna 2024|

Střídavá péče u nezletilých

Po rozvodu či rozchodu rodičů vždy dochází k určení péče o děti. Jednou z jejích forem je střídavá péče, kdy se na výchově dítěte nadále podílejí oba rodiče.

4. dubna 2024|

Neprovdaná matka a výživné

Neprovdaná matka, které se narodilo dítě, může požadovat po otci dítěte výživné nejen pro své dítě, ale také pro sebe – a to až do dvou let věku dítěte.

28. března 2024|

Mimosoudní dohoda rodičů

Dokážete se se svým bývalým partnerem rozumně domluvit na výši výživného? Pokud nejste manželé, můžete celou věc řešit i mimosoudně.

Všechny články