Vybavení pro prvňáčky

14. srpna 2020|Čas s dětmi

Škola je již za dveřmi a s tím se pojí každoroční nákup školních pomůcek.

Vybavení pro prvňáčky

V první řadě se informujte u své základní školy, co byste měli pořídit a co škola poskytne dítěti sama. Většinou se jedná minimálně o učebnice, ale na některých školách to mohou být i pracovní sešity nebo jiné pomůcky. Je tedy dobré dopředu vědět, co budete muset shánět sami, abyste některé věci nepořizovali zbytečně.

Aktovka/batoh – zcela zásadní „vybavení“, které musí každý prvňáček mít. Vyplatí se nešetřit a vybrat takovou aktovku, které se jednak bude dítěti líbit a dále pak bude kvalitní (vyztužená záda, lehká…), aby ji dítě nosilo rádo.

Penál + obsah – penál je další nezbytností, kterou dítě potřebuje. Měl by obsahovat tužky, propisky/pera, pastelky, gumu, ořezávátko. Opět je lepší si ve škole ověřit, jaké psací prostředky mohou děti používat (někde třeba nejsou povoleny propisky nebo fixy).

Bačkorky – ve škole platí povinné přezouvání, a tak je nezbytné, aby dítě mělo do čeho se ve škole obout – bačkory jsou tedy dalším společníkem na cestě za vzděláním.

Pytel na tělocvik – pohyb se stále více vytrácí z našeho každodenního života, naštěstí na základní škole se mohou děti naučit základním pohybovým dovednostem. Na to musí mít potřebné převlečení (triko/tepláky/kraťasy) a přezutí (cvičky/tenisky).

Kufřík na výtvarnou výchovu – tady je vnitřek kufříku dobré konzultovat se školou a učitelem, někde děti mohou potřebovat vodovky, někde tempery, někde obojí…

Pořídit prvňáčkovi kompletní výbavu není levná záležitost, ceny se mohou pohybovat klidně v rozmezí dvou až čtyř tisíc (v závislosti na kvalitě pomůcek), proto ještě jednou doporučujeme předně se informovat u své školy, co všechno je skutečně potřeba.

Autor: Ing. Dagmar Vogtová

Doporučené články

22. února 2024|

Výše výživného a potenciální příjmy povinného

Co soud posuzuje při určení výživného?

15. února 2024|

Konec používání názvu „péče“

Už žádná střídavá nebo výlučná péče. Oba budou rodiči a pouze se stanoví, kdo se které dny o děti stará.

7. února 2024|

Úprava systému sociálních dávek od roku 2025

MPSV přichází s největší úpravou systému sociálních dávek za 30 let, ocenit má hlavně rodiny a snahu pracovat.

Všechny články