Užitečné rady a recepty, jak zatočit s toxiny v těle a obnovit ztracenou energii

22. února 2017|Inspirace

V každém lidském těle se nachází množství toxinů, které mu škodí.

Užitečné rady a recepty, jak zatočit s toxiny v těle a obnovit ztracenou energii

Jsou to například léky, alkohol, cigarety, cukr, intoleranční potraviny, ale i stres a negativní emoční toxiny. Jistě si i Vy teď říkáte, že toho všeho máte v těle jak máku a zbytečně Vás z toxinů bolí hlava a máte zažívací potíže.

A pokud si lámete hlavu nad tím, co s tím, nemějte obavy a pojďte si raději přečíst o tom, jak na to a jak dodat tělu ztracenou energii a rovnováhu. Vždyť přece, zdravý duch se nachází ve zdravém těle.

 

1. tip

Jezte pravidelně bylinky, ovoce a zeleninu

Denně je dobré dopřát si pořádnou dávku ovoce a zeleniny, nejlépe v syrovém či odšťaveném stavu. Ty totiž obsahují množství vitamínů, minerálních látek a živin. Dejte si denně i takový česnek a koriandr, který odstraňuje z těla nejtěžší kovy.

Pamatujte také na to, abyste jedli co nejvíce zelených potravin. Obsahují totiž přírodní látku chlorofyl, který je antioxidantem, má zásaditý účinek a působí proti překyselení organismu.

 

2.tip

Dodržujte pitný režim

Dopřejte si hlavně vodu, neslazené čaje, čerstvé šťávy či proteinové nápoje. Lékem je čistá voda, tak nezbytná pro normální fungování buněk. Je to sběrač nečistot a usazenin, který v kombinaci s citrónem dělá s tělem zázraky.

 

3.tip

Bez „céčka“ ani na krok

Náš hrdina – vitamín C účinně detoxikuje tělo tak, že o tom ani nevíte. Najdete ho hlavně v citrusech, šípkách, černém rybízu, jablkách, kiwi, jahodách, broskvích, brokolici, rajčatech, ale i v bramborách, zelí a kapustě. Tak s chutí do toho :-).

 

4.tip

Nádech a výdech

Možná si řeknete, že správné dýchání je hloupost, ale věru, není. Nádech a výdech směrem dolů až do bránice aktivuje lymfatický systém, který z těla odvádí škodliviny a jedy. Takže čerstvému ​​vzduchu dejte vždy zelenou!

 

5.tip

Udržte si dobré bakterie

Probiotika, zejména bifidobakterie a laktobacily, jsou nápomocné a udržují rovnováhu těla, starají se o střevní mikroflóru. Najdete je ve fermentovaných mléčných výrobcích, přičemž velmi chutné jsou jogurty se živými mléčnými kulturami. Škodlivé látky se tak ve střevě nebudou držet dlouhodobě.

 

I přes tyto zdravé zásady, které umožňují tělu bojovat s toxiny, přece detox lidského organismu občas vyžaduje i několikadenní očistnou kúru, kdy si dopřejete různé detoxikační nápoje. Výběr je opravdu široký, proto jsme pro Vás vybrali 3 nejlepší a odzkoušené, které opravdu fungují!

 

Lehký detox

Buď si smícháte mateřídoušku, čerstvé borůvky s pomerančem a trochou skořice, jejichž vláknina určitě potěší žaludek, nebo zůstanete věrní citronu se zázvorem, které podporují imunitu, střevní flóru a dokonce bojují proti rakovině vnitřních orgánů. Postačí směs konzumovat 2x denně po 2 dcl a změnu pocítíte hned po prvních dnech.

 

Zlatá střední cesta

4 ks menší červené řepy, 3 ks středně velké mrkve, 1/2 menšího celeru, 1 ks středně velké petržele – umixujete a pijete vždy ráno denně 2 dcl. Nejenže posílí, nabudí, ale i pořádně pročistí.

 

Pro „odvážnější“ chuťové buňky

Citron, zázvor, česnek, středně velká okurka, menší červená řepa, zelená paprika, mrkev, citron, rajčata, olej (lisovaný za studena s optimálním poměrem Omega 3/Omega 6 kyselin) – rozmixujete, a až nakonec přidáte do nápoje 1 polévkovou lžíci oleje, čímž urychlíte proces přenosu a vstřebávání výživných látek do tenkého střeva. Pijte 2x denně po 2 dcl.

 

Nezapomeňte také, že Váš jídelníček může na čas obsahovat jen detoxikační nápoje, ale maximálně po dobu 5 dnů, přičemž omezíte tuhou stravu a dopřejete si více tekutin. Tělo se pořádně vyčistí a Vy budete jako rybičky ve vodě. 5denní kúra Vám navrátí ztracenou tělesnou i duševní rovnováhu a toxiny se z těla ven dostanou přirozenou cestou.

 

A jak jste na tom Vy? Provádíte pravidelnou jarní očistu organismu? Co se Vám osvědčilo? Své tipy sdílejte v našem diskuzním fóru.

Tým VašeVýživné.cz

Autor: Mgr. Iveta Novotná

Doporučené články

18. dubna 2024|

Vliv úvěru a hypotéky na výživné.

Jak je to s hypotékou a úvěry při stanovení výše výživného?

11. dubna 2024|

Střídavá péče u nezletilých

Po rozvodu či rozchodu rodičů vždy dochází k určení péče o děti. Jednou z jejích forem je střídavá péče, kdy se na výchově dítěte nadále podílejí oba rodiče.

4. dubna 2024|

Neprovdaná matka a výživné

Neprovdaná matka, které se narodilo dítě, může požadovat po otci dítěte výživné nejen pro své dítě, ale také pro sebe – a to až do dvou let věku dítěte.

Všechny články