Spojte půjčky do jedné a zlepšete svou finanční situaci

26. června 2018|Peníze

Celá řada rodin i jednotlivců má nějakou půjčku – ať už jde o hypotéku, úvěr na auto nebo třeba o menší půjčku na vybavení domácnosti.

Spojte půjčky do jedné a zlepšete svou finanční situaci

Celá řada rodin i jednotlivců má nějakou půjčku – ať už jde o hypotéku, úvěr na auto nebo třeba o menší půjčku na vybavení domácnosti.

Někdo má rovnou více půjček najednou. A právě zde mnohdy vzniká ten pověstný kámen úrazu. Mít více půjček u různých bank totiž vůbec není tak výhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

U každé půjčky samozřejmě musíte platit samostatné úroky. Kromě toho je také nutné mít dokonalý přehled o svých financích, protože se může velmi snadno stát, že v tom množství úvěrů na některý jednoduše zapomenete. Celou řadu starostí a samozřejmě i času a peněz vám tak může ušetřit konsolidace (nebo chcete-li sjednocení) půjček. Jak to přesně probíhá a jaké jsou výhody?

Hlavní výhoda konsolidace? Splácíte jen jednu půjčku

Jak už název napovídá, sjednocení půjček spočívá v převedení všech úvěrů do jednoho. O vše se postará vámi vybraná banka – ta za vás jednoduše zaplatí veškeré závazky, a to včetně kreditních karet nebo kontokorentních účtů. Vy poté můžete začít splácet jen jednu půjčku s jedním úrokem. Tím výrazně šetříte své peníze, které vám dříve v rodinném rozpočtu chyběly. Kromě toho nemusíte myslet na splatnosti několika půjček. Stačí si pamatovat jediný datum. Pokud budete potřebovat něco ohledně půjčky vyřešit, nemusíte navštěvovat několik institucí. Už budete vždy jednat pouze s jednou. I tím tedy ušetříte spoustu času, který můžete nově věnovat své rodině.

Sjednocení půjček je jednodušší, než by se mohlo zdát

Než přistoupíte k samotné konsolidaci, je vhodné provést pořádný průzkum trhu. Tím zjistíte, která z bankovních institucí nabízí ty nejlepší a nejvýhodnější podmínky. Na jejich základě poté velmi snadno vyberete takovou společnost, která vám konsolidaci půjček provede. Pokud jste si teď představili ty hodiny strávené procházením nezáživného povídání o finančních záležitostech, můžeme vás uklidnit. Existuje hned několik portálů, která vám se srovnáním pomohou.

Jedním z nich je Ušetřeno.cz, jehož kalkulačka konsolidací vám pomůže najít to nejlepší řešení. Až budete mít vybráno, stačí danou instituci kontaktovat a zažádat o sjednocení půjček. Poté už můžete začít přemýšlet, jak naložíte s ušetřenými penězi.

Kromě konsolidace pomáhá portál Ušetřeno.cz i se samotným zřizováním půjček. S jeho pomocí totiž snadno najdete tu nejvýhodnější. Slouží k tomu úvěrová kalkulačka, kterou zde naleznete. Nemusíte se bát, že byste museli vybírat jen z těch největších a nejznámějších bankovních institucí. Na Ušetřeno.cz probíhá srovnání bankovních a nebankovních půjček, jehož výsledkem je celá řada nabídek, ze kterých si určitě vyberete. Ať už tedy potřebujete půjčit, nebo jen chcete zkrotit své stávající úvěry, na Ušetřeno.cz vždy najdete, co hledáte.

Autor: Mgr. Iveta Novotná

 

Doporučené články

24. května 2019|Informace

Odvolání proti rozsudku o výživném

Jak probíhá odvolání proti rozsudku o výživném, komu se doručuje a jaká je lhůta pro jeho podání?

10. května 2019|Naše akce

Objevujeme česká města a vzděláváme sebe i ostatní

Cestujeme po českých městech, abychom se zde setkávali s pracovníky OSPODů a čerpali i předávali nové informace.

26. dubna 2019|Informace

Soudní výkon rozhodnutí vs. exekuční vymáhání výživného

Soudní výkon rozhodnutí, nebo exekuční vymáhání výživného? Jaké jsou výhody či nevýhody a je opravdu nutné volit pouze jednu z možností?

Všechny články