Vymáhání alimentů exekucí

14. listopadu 2022|Vymáhání výživného

Víme, jak probíhá exekuční řízení a rádi vás provedeme celým procesem.

Vymáhání alimentů exekucí
Chci získat dlužné výživné

Rádi byste získali zpět dlužné alimenty, ale máte obavy z toho, co vás vlastně čeká, pokud se celou věc rozhodnete řešit?

Nemáte se čeho bát. Provedeme vás celým procesem od podání žádosti až do samotného ukončení a povíme si, jak exekuční řízení v roce 2020 probíhá.

Bez rozsudku to nepůjde

V první řadě je důležité mít k dispozici soudem vydaný rozsudek o výživném s doložkou vykonatelnosti a právní moci. Pokud takový rozsudek nemáte, je nutné nejprve požádat příslušný soud o jeho vydání. U soudu budete vyzváni k doložení dalších dokumentů. Aby mohl být rozsudek vydán, musí být bývalý partner zapsán v rodném listu dítěte. Pokud tam není, nemá vůči dítěti žádné povinnosti. Do rodného listu je však možné tyto údaje zapsat i dodatečně.

S platným rozsudkem můžete zažádat o zahájení exekučního řízení

V další fázi již můžete zažádat o samotné zahájení exekučního řízení. Učinit tak lze osobně na příslušném soudu, který se nachází v místě trvalého bydliště. Chcete-li mít jistotu, že vše proběhne bez komplikací, můžete také vyhledat pomoc zkušeného advokáta, který s vámi vše projde, a s přípravou návrhu na zahájení exekuční řízení vám pomůže. Je však nutné počítat s tím, že advokát si naúčtuje poplatky za své služby. Naštěstí ale existuje i možnost, jak ušetřit čas a peníze. Jsou jí asistenční programy, mezi něž patří i VašeVýživné.cz.

Výhody asistenčních programů

Každý program má trochu jiné podmínky a výhody pro klienty. U nás platí, že za služby advokátů a právníků nezaplatíte ani korunu, a to ani v případě neúspěšné exekuce. Všechny náklady jdou za dlužníkem, v případě neúspěšného řízení se o ně postaráme my. Kromě toho naši odborní konzultanti zajistí veškerou komunikaci s advokáty a exekutory, která by vás normálně stála hodně času. S námi navíc získáte aktuální informace přímo od exekutora, což se vám v běžné praxi ne vždy poštěstí. Exekutoři jsou totiž velmi vytížení a jen zřídkakdy komunikují přímo s klienty.

V neposlední řadě musíme mezi výhody zařadit rychlejší přístup k penězům. V běžné praxi totiž exekutor vymožené peníze nejprve využije na pokrytí nákladů na vedení exekučního řízení a také své odměny. K samotnému klientovi se tak peníze dostávají až ve chvíli, kdy je zaplacena tato ne právě malá částka. Nám se však tento přístup nelíbil, a proto jsme si s exekutory stanovili jasná pravidla – už od samého začátku poputuje alespoň část peněz k samotnému klientovi. Víme, že ani tato situace není úplně ideální, stále je to však to nejlepší, co lze v současném právním řádu nabídnout. Chcete do toho jít s námi? V takovém případě stačí vyplnit registrační formulář na našich webových stránkách a můžeme společně zabojovat o lepší budoucnost vašich dětí.

Co bude následovat po vyplnění registračního formuláře?

Až nám zanecháte svůj kontakt, ozve se vám některý z našich odborných konzultantů, který vás provede celou úvodní fází exekučního řízení. V první řadě od vás budeme potřebovat rozsudek o výživném. Poté stačí podepsat dokument o právním zastoupení a plnou moc advokátovi. Ten se následně postará o vše potřebné. Jakmile bude mít k dispozici dokumenty, podá k příslušnému soudu návrh na zahájení exekučního řízení. V případě, že na výživné máte nárok (což dokazuje zmíněný rozsudek) a vznikl dluh v jakékoliv výši, je exekuční řízení zahájeno prakticky okamžitě.

Následně si případ převezme zkušený exekutor, který začne lustrovat příjmy i majetek povinného. Ve chvíli, kdy je objeven finanční zdroj, začnou být strhávány peníze, které následně putují od exekutora přímo na váš účet. Délku exekučního řízení nelze uvést – vždy záleží na povaze daného případu. Někdy je celková částka vymožena za tři měsíce, jindy to trvá i roky. U některých případů bohužel není finanční zdroj objeven ani při opakovaných lustrací. V takovém případě je poté exekutor nucen označit exekuční řízení za neúspěšné a ukončit jej. Pokud budete chtít kdykoliv vědět, v jaké fázi se váš případ nachází, stačí nás kontaktovat. K dispozici jsme vám na e-mailu info@vasevyzivne.cz nebo na bezplatné infolince 800 400 441.

Ať už budete alimenty vymáhat naším prostřednictvím, nebo se do toho pustíte zcela samostatně, vždy je důležité nechat proběhnout celé exekuční řízení až do jeho konce, tedy do chvíle, kdy je úspěšně vymožena celá částka, případně kdy jej exekutor ukončí. V opačném případě byste museli exekutorskému úřadu uhradit vzniklé náklady na vedení exekučního řízení. Pevně však věříme, že bude úspěšných exekučních řízení jen přibývat, o což také usilujeme našimi častými mediálními výstupy – právě informovaná veřejnost je podle nás cestou ke změnám, a to třeba i těm politickým. Vám, rodičům, držíme palce, ať se co nejdříve domůžete toho, co vám a vašim dětem plně náleží.

 

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Doporučené články

3. července 2024|

Tipy jak zabavit děti na dovolené

Pokud se v následujících dnech chystáte na svou toužebně očekávanou letní dovolenou s dětmi, měli byste věnovat pozornost nejen balení a nákupům chybějících nezbytností, ale také programu, kterým na dovolené zabavíte své ratolesti.

28. června 2024|

Náhradní výživné a jak jej získat?

Máte nárok na náhradní výživné? Níže se o podmínkách získání dozvíte.

20. června 2024|

Okruh společně posuzovaných osob v domácnosti

Jak je to se společně posuzovanými osobami při zjišťování nároku na finanční příspěvky od státu? Kdo se započítává, a kdo naopak příjmy dokládat nemusí?

Všechny články