Maminka Katka – podzimní nachlazení

10. října 2018|Maminka Katka

Měsíc zase uplynul jako voda a tak je tady i další z mých článků. Možná vás zajímá, jak jsem se poslední měsíc měla. No měla jsem se samozřejmě nemocně (jako každý podzim, jako každé jaro). 

Maminka Katka – podzimní nachlazení

Opět jsem se přesvědčila, jak hrozné je mít chřipku a děti zároveň. Znáte to také? Ten pocit, že se k té nesnesitelné rýmě a kašli přidává ještě taková lehoulinká alergie na vlastní děti? Samozřejmě trochu přeháním, miluju je nade vše. Jen bych během nemoci opravdu, ale opravdu potřebovala zjistit, jak se jim vyndávají baterky!

A co teprve, když začnou marodit spolu se mnou, že jo. Nebo respektive když svou chřipku chytnu od nich. To je potom teprve paráda. Jak to celé začalo? No samozřejmě, že ve školce, tedy u Terezky. Mám pocit, že po příchodu do školky vydržela zdravá tak přibližně prvních deset minut. Radost z opětovného shledání s kamarády už třetí den vystřídala bolest v krku a bylo vymalováno. Lavinová reakce na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat, takže nejdříve odpadl Honzík a poté i já.

Ale abych navázala na předešlou notu – v těchto chvílích často vzpomínám na své nemoci v bezdětném období, kdy jsem si alespoň o víkendu mohla v klidu zalézt do postele, pustit film, objednat si oběd až ke dveřím a nic neřešit. Teď jen sama na pokraji sil běhám s čaji, teploměry, obklady, oblíbenými plyšáky, oblíbenějšími plyšáky, které jsem měla přinést hned napoprvé, pohádkami… Ale co vám budu povídat, vy sami to určitě znáte moc dobře. Co bychom ale pro ty své malé andílky neudělali, že?

Po čtyřech dnech této beznaděje mě na hlídce (nebo spíše v roli dvorní služky) vystřídala má skvělá maminka. Ne snad, že bych si konečně zalezla do té postele, jen už jsem prostě musela do práce. Protože co si budeme povídat, luxus v podobě neschopenky a týdenní (nebo nedejbože i delší) nepřítomnosti v práci jsem si zkrátka nemohla dovolit.

Ale abych nekončila negativně… Teď už jsme samozřejmě všichni zdraví – no jinak bych asi neměla energii a rozhodně ani čas vám tohle všechno psát – a já už zase 100% a bezvýhradně miluju své děti.

Každý den se ale usilovně modlím za to, aby naše zářijová chřipka byla na hodně dlouhou dobu poslední nemocí, která mě nebo Terezku s Honzíkem potká.

Pokud s tím vy právě teď válčíte, přeji vám hodně sil a brzké uzdravení. Už na příští týden pro vás chystáme článek plný babských rad, které v boji se všemi těmi bacily pomáhají. Tak pokud nám máte čím přispět, budeme rádi i za váš osvědčený tip!

Zatím se mějte hezky a ahoj zase za měsíc!

Vaše Katka

Autor: Mgr. Iveta Novotná

 

Doporučené články

11. dubna 2024|

Střídavá péče u nezletilých

Po rozvodu či rozchodu rodičů vždy dochází k určení péče o děti. Jednou z jejích forem je střídavá péče, kdy se na výchově dítěte nadále podílejí oba rodiče.

4. dubna 2024|

Neprovdaná matka a výživné

Neprovdaná matka, které se narodilo dítě, může požadovat po otci dítěte výživné nejen pro své dítě, ale také pro sebe – a to až do dvou let věku dítěte.

28. března 2024|

Mimosoudní dohoda rodičů

Dokážete se se svým bývalým partnerem rozumně domluvit na výši výživného? Pokud nejste manželé, můžete celou věc řešit i mimosoudně.

Všechny články