Deštník proti drahotě

20. května 2022|Dávky a příspěvky

Vládní pomoc proti zdražování, jak funguje?

Deštník proti drahotě

Stát připravil web, takzvaný Deštník proti drahotě, kde shrnuje pomoc jednotlivým skupinám obyvatel kvůli růstu cen. Informační portál vznikl ke zpřehlednění situace, zároveň má sloužit jako návod, jak má zájemce o podporu svůj nárok na ni uplatnit.

Opatření jsou rozdělena na několik okruhů, podle toho, na koho je podpora mířená. Podpora tak směřuje do rodin s dětmi, seniorům, ohroženým skupinám, podnikatelům a firmám. 

Bohužel v České republice si lidé o dávky nechtějí říkat. Třeba příspěvek na bydlení nepobírá asi sedmdesát procent těch, kteří na něj mají nárok. Příčin je celá řada: složitost procesu, neznalost nebo také stud. Pomoc dnes ale potřebují i ti, kteří se vždy obešli bez státní pomoci.

O nutnosti celý proces zjednodušit mluví i současný i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Podle něj nebude již nadále nutné pravidelně dokazovat nárok na dávku, ale příspěvky by se mohly automaticky vypočítat z předešlých záznamů.

 

 

Autor: VašeVýživné.cz

Doporučené články

21. listopadu 2022|Informace

Rozvod a určení péče o děti

Jak probíhá určení péče o děti při rozvodu? Kdy a na koho je potřeba se obrátit?

14. listopadu 2022|Vymáhání výživného

Vymáhání alimentů exekucí

Rádi byste získali zpět dlužné alimenty, ale máte obavy z toho, co vás vlastně čeká, pokud se celou věc rozhodnete řešit?

7. listopadu 2022|Vymáhání výživného

Co dělat, když neplatí alimenty?

S neplacením výživného se setkává stále více dětí – a samozřejmě i jejich rodičů. Množí se nám tedy dotazy, co vše je možné v takových situacích dělat.

Všechny články