Deštník proti drahotě

20. května 2022|Dávky a příspěvky

Vládní pomoc proti zdražování, jak funguje?

Deštník proti drahotě

Stát připravil web, takzvaný Deštník proti drahotě, kde shrnuje pomoc jednotlivým skupinám obyvatel kvůli růstu cen. Informační portál vznikl ke zpřehlednění situace, zároveň má sloužit jako návod, jak má zájemce o podporu svůj nárok na ni uplatnit.

Opatření jsou rozdělena na několik okruhů, podle toho, na koho je podpora mířená. Podpora tak směřuje do rodin s dětmi, seniorům, ohroženým skupinám, podnikatelům a firmám. 

Bohužel v České republice si lidé o dávky nechtějí říkat. Třeba příspěvek na bydlení nepobírá asi sedmdesát procent těch, kteří na něj mají nárok. Příčin je celá řada: složitost procesu, neznalost nebo také stud. Pomoc dnes ale potřebují i ti, kteří se vždy obešli bez státní pomoci.

O nutnosti celý proces zjednodušit mluví i současný i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Podle něj nebude již nadále nutné pravidelně dokazovat nárok na dávku, ale příspěvky by se mohly automaticky vypočítat z předešlých záznamů.

 

 

Autor: VašeVýživné.cz

Doporučené články

14. března 2023|

Společně posuzované osoby v domácnosti 

Jak je to se společně posuzovanými osobami při zjišťování nároku na finanční příspěvky od státu? Kdo se započítává, a kdo naopak příjmy dokládat nemusí?

6. března 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu – dluhy

Které dluhy spadají do společného jmění manželů a o které se při rozvodu manželství nebudete muset dělit?

27. února 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu manželů

Vypořádání společného majetku by mělo proběhnout po každém rozvodu manželství. Jakým způsobem probíhá a kterých věcí se týká?

Všechny články