Náhradní výživné schváleno

16. prosince 2020|Dávky a příspěvky

Samoživitelé se konečně dočkají náhradního výživného!

Náhradní výživné schváleno
Chci získat dlužné výživné

Samoživitelé, kterým není od povinného rodiče hrazeno výživné se konečně po 15ti letech dočkali náhradního výživného. Návrh zákona o náhradním výživném prošel a jeho účinnost je od 1.7.2021.

Rodiče samoživitelé budou moci žádat o náhradní výživné u krajských poboček Úřadu práce a to ve výši stanovené pravomocným rozsudkem nebo maximálně do výše 3000,-Kč měsíčně. Aby rodič mohl požádat o náhradní výživné, musí aktivně nehrazení výživného řešit a to prostřednictvím exekuce. Pokud je rodičům výživné hrazeno jen částečně, mohou i oni o náhradní výživné požádat a rozdíl jim bude státem doplacen, ale opět do maximální výše 3000,- Kč. Přiznání nároku na náhradní výživné bude Úřadem práce vyřízeno do 30ti dnů. Každé 4 měsíce bude třeba doložit splnění podmínek pro výplatu náhradního výživného.

Sociální dávka se vyplácí měsíčně zpětně, tedy v srpnu bude vyplacena za červenec. Nejdříve vznikne nárok za měsíc, v němž byla podána žádost, tedy od července 2021.

Pokud jste ještě nezahájili vymáhání dluhu na výživném prostřednictvím exekuce, rádi vám bezplatně pomůžeme. Registrujte se níže a my s vámi nezávazně projdeme vaši situaci.

Autor: Ing. Dagmar Vogtová

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Doporučené články

25. dubna 2024|

Výše výživného při uplatňování paušálního výdaje u OSVČ

Jak se vypočítává výživné, když je rodič osobou samostatně výdělečně činnou, která nemá potvrzení o výši příjmu a uplatňuje paušální výdaj?

18. dubna 2024|

Vliv úvěru a hypotéky na výživné.

Jak je to s hypotékou a úvěry při stanovení výše výživného?

11. dubna 2024|

Střídavá péče u nezletilých

Po rozvodu či rozchodu rodičů vždy dochází k určení péče o děti. Jednou z jejích forem je střídavá péče, kdy se na výchově dítěte nadále podílejí oba rodiče.

Všechny články