Zálohované výživné je stále ve hře

29. května 2020|Dávky a příspěvky

Převezme konečně za neplatiče výživného závazky stát?

Zálohované výživné je stále ve hře
Chci získat dlužné výživné

Před dvěma týdny se opět začalo řešit zálohované výživné. Kvůli koronavirové krizi se problém neplacení výživného stává naléhavější než doposud, neboť spousta rodičů se nově dostalo do finančních potíží – například protože museli zůstat doma s dětmi a pobírali ošetřovné (tedy jen 80 % svého platu).

Legislativní rada vlády návrh zákona o zálohovaném výživném projednávala 15.5.2020 a výsledkem bylo doporučení návrh přijmout po zapracování připomínek, které Legislativní rada vlády vznesla. Přestože finální podoba ještě schválena nebyla, je rozhodně pozitivní, že i v této těžké době se o věci jedná.

V aktuální podobě návrhu zákona by výše zálohovaného výživného měla být maximálně 3 000 Kč/měsíc – jedná se však opravdu o maximální částku, pokud je rozsudkem výživné určeno nižší, platí částka stanovená rozsudkem, pokud naopak vyšší, platí maximální hranice tří tisíc. Mimo to musí rodič žádající o zálohované výživné splňovat dvě podmínky, a to mít podané trestní oznámení (což lze po čtyřech měsících evidence dluhu na výživném) a mít podanou exekuci.

Právě tyto dvě podmínky jsou klíčové a pro mnoho rodičů představují překážku, a to často hlavně z psychického hlediska. V případě exekuce se rodiče také obávají finančních nákladů. Pro tyto případy je tu náš program VašeVýživné.cz, pokud chcete výživné vymáhat exekučně, rádi vám s tím pomůžeme. S námi totiž nic neriskujete, neboť vymáhání je pro vás zcela bezplatné – nehradíte žádné náklady, ať už jde o právní zastoupení nebo exekuční náklady.

Autor: Ing. Dagmar Vogtová

 

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Doporučené články

28. listopadu 2022|Informace

Odvolání proti rozsudku o výživném

Jak probíhá odvolání proti rozsudku o výživném, komu se doručuje a jaká je lhůta pro jeho podání?

21. listopadu 2022|Informace

Rozvod a určení péče o děti

Jak probíhá určení péče o děti při rozvodu? Kdy a na koho je potřeba se obrátit?

14. listopadu 2022|Vymáhání výživného

Vymáhání alimentů exekucí

Rádi byste získali zpět dlužné alimenty, ale máte obavy z toho, co vás vlastně čeká, pokud se celou věc rozhodnete řešit?

Všechny články