Zálohované výživné je stále ve hře

29. května 2020|Dávky a příspěvky

Převezme konečně za neplatiče výživného závazky stát?

Zálohované výživné je stále ve hře
Chci získat dlužné výživné

Před dvěma týdny se opět začalo řešit zálohované výživné. Kvůli koronavirové krizi se problém neplacení výživného stává naléhavější než doposud, neboť spousta rodičů se nově dostalo do finančních potíží – například protože museli zůstat doma s dětmi a pobírali ošetřovné (tedy jen 80 % svého platu).

Legislativní rada vlády návrh zákona o zálohovaném výživném projednávala 15.5.2020 a výsledkem bylo doporučení návrh přijmout po zapracování připomínek, které Legislativní rada vlády vznesla. Přestože finální podoba ještě schválena nebyla, je rozhodně pozitivní, že i v této těžké době se o věci jedná.

V aktuální podobě návrhu zákona by výše zálohovaného výživného měla být maximálně 3 000 Kč/měsíc – jedná se však opravdu o maximální částku, pokud je rozsudkem výživné určeno nižší, platí částka stanovená rozsudkem, pokud naopak vyšší, platí maximální hranice tří tisíc. Mimo to musí rodič žádající o zálohované výživné splňovat dvě podmínky, a to mít podané trestní oznámení (což lze po čtyřech měsících evidence dluhu na výživném) a mít podanou exekuci.

Právě tyto dvě podmínky jsou klíčové a pro mnoho rodičů představují překážku, a to často hlavně z psychického hlediska. V případě exekuce se rodiče také obávají finančních nákladů. Pro tyto případy je tu náš program VašeVýživné.cz, pokud chcete výživné vymáhat exekučně, rádi vám s tím pomůžeme. S námi totiž nic neriskujete, neboť vymáhání je pro vás zcela bezplatné – nehradíte žádné náklady, ať už jde o právní zastoupení nebo exekuční náklady.

Autor: Ing. Dagmar Vogtová

 

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Doporučené články

5. ledna 2021|Informace

Návrh na zvýšení výživného – vzor 2021

Přestává soudem stanovené výživné stačit na pokrytí základních potřeb vašich dětí? Nebojte se zažádat o jeho zvýšení. Poradíme vám, jak na to.

Rok 2020 v číslech

Jaký byl rok 2020 v oblasti dlužného výživného? Kolika rodičům jsme pomohli, jaký je aktuální dluh a jak ovlivnila koronakrize příjmy samoživitelů?

Návrh na určení péče o dítě a výživného – vzor 2021

Řešíte otázku péče o dítě a určení výživného? Poradíme vám, jak sepsat návrh a kterému soudu jej doručit.

Všechny články