Tipy na DIY vánoční dekorace

21. listopadu 2019|Inspirace

Vdechněte svému domovu tu správnou vánoční atmosféru. Našli jsme pro vás potřebnou inspiraci.

Tipy na DIY vánoční dekorace

Vánoce rozhodně nejsou jen o dárcích, ač by se někdy mohlo zdát, že opak je pravdou. Jsou především o atmosféře, o trávení času s blízkými a o radosti, kterou vám společné chvíle přinesou. Udělejte si je po svém.

Zapojte do příprav i své děti a proměňte toto období v ten nejkrásnější čas – bez ohledu na to, jestli zbývá rozpočet na dárky.

Děti si za dvacet let pravděpodobně nebudou pamatovat, co přesně dostaly k Vánocům v roce 2019. Co si však pamatovat můžou, jsou ty krásné chvíle, kdy spolu s vámi zdobily byt nebo třeba pekly cukroví. 

Adventní věnec

Bez drahých dárků se tedy určitě obejdete, bez výzdoby by to ale nešlo. Minimálně adventní věnec by neměl chybět v žádné domácnosti. Do tvorby věnce se můžete pustit samostatně. Nejenže ušetříte, ale navíc si užijete spoustu zábavy při společném tvoření. 

Fantazii se přitom meze nekladou a adventní věnce mohou mít stovky různých podob. Nemusíte přitom zůstávat ani u tradičního kruhu. Můžete si na hranatou či podélnou podložku vyskládat svíčky a přidat doplňky dle vlastního výběru. 

Mohou to být vánoční ozdoby, smrkové větvičky, sušené ovoce, koření a další drobnosti. Inspiraci hledejte třeba na Pinterestu, kde se to v předvánočním období dekoracemi jen hemží. Abychom vám s přípravami pomohli, našli jsme tam nějaké tipy za vás. 

Zdroj: Pinterest (homeincube.cz)

Zdroj: Pinterest (primainspirace.cz)

Zdroj: Pinterest (primainspirace.cz)

Adventní kalendář

Kupovat nemusíte ani adventní kalendář. I ten totiž velmi snadno vytvoříte – a troufáme si tvrdit, že bude ještě mnohem lepší než ten kupovaný. Opět můžete popustit uzdu své fantazii. Obsahem kalendáře může být kromě čokoládky třeba i drobná hračka nebo milý vzkaz (ten když ovšem doplníte tou čokoládkou, určitě nic nezkazíte). 

Zdroj: Pinterest (nikkisplate.com)

Zdroj: Pinterest (KaSteiArt)

Zdroj: Pinterest (freshideen.com)

Neobvyklý stromeček

Čím dál tím oblíbenější jsou i netradiční vánoční stromečky, které můžou zdobit třeba vaši zeď. 

Zdroj: Pinterest (artecomquiane.com)

Zdroj: Pinterest (sofiechef14.wordpress.com)

Máte další tipy na vlastní vánoční dekorace? Podělte se o ně s námi i s dalšími rodiči ve skupině Rodina, výživné a vše s tím spojené.

Rádi byste si letošní Vánoce udělali klidné a veselé? Tady najdete osvědčené tipy, jak na to. Přejeme vám mnoho kouzelných chvil v kruhu těch nejbližších!

Autor: Klára Sudová

 

Doporučené články

16. září 2020|Nezařazené

Pomozte nám s průzkumem finanční situace samoživitelů!

Zajímá nás skutečná finanční situace samoživitelů.

9. září 2020|Naše akce

Veletrh sociálních služeb v Horních Počernicích 2020

VašeVýživné.cz na Veletrhu sociálních služeb v Horních Počernicích

3. září 2020|Dávky a příspěvky

Příspěvek na bydlení – změny od července 2020

Pokud se rodič samoživitel ocitne ve finanční nouzi, hledá podporu, kde se dá – například u státu, od kterého může získat příspěvek na bydlení. Jak to s tímto příspěvkem nyní je?

Všechny články