Podzimní nachlazení

8. října 2021|Čas s dětmi

Jak zvládnout virózu nejen u dětí.

Podzimní nachlazení

S nástupem dětí do škol a školek se vždy zvýší počet dětí s respiračními onemocněními, ale letos to přišlo dříve něž obvykle a v mnohem větší síle. Pediatři jsou přetíženi nemocnými dětmi, které po třech dnech v kolektivu začaly být nemocné. Před Covidem byli rodiče dětí zvyklí posílat děti s rýmou či lehčí virózou do školy, nyní ale jdou s těmi případy k lékaři.

Když děti zasáhne viróza, můžeme využít léků z lékárny, ale také můžeme pomoci přírodní cestou.

Aromaterapie: do aromalampy dáme dvě až tři kapky éterického oleje na 3 lžíce vody. Pro děti je při nemoci vhodný třeba olej levandulový, který čistí vzduch v místnosti od bakterií nebo virů, eukalyptový olej, který je také čistič vzduchu, nebo meduňkový olej. Ten pomáhá snižovat horečku, podporuje pocení a uklidňuje.

Čaje: čaj z lipového květu je všeobecně vyhlášený známý lék proti chřipce. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Med je dobře znám pro své blahodárné účinky. Má schopnost ničit bakterie a je uznáván za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Čaj proti nachlazení by měl obsahovat nejen med, ale také cibuli, česnek a citron.

Zábaly: zábal proti horečce používáme v případě, že horečka stoupla nad 38 stupňů. Trup dítěte zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě na 10–20 minut, hlavu a končetiny necháváme volné, mokrou osušku ničím nepřikrýváme. Tělesnou teplotu měříme za 30 minut po sejmutí zábalu. V této době dítě necháme jen lehce osušené, v tenkém pyžamku. Pokud hodnota tělesné teploty neklesne pod 39 stupňů, může se zábal i několikrát opakovat.

Citronový zábal prsou je velmi účinný při kašli a bronchitidě. Šťávu z jednoho chemicky neošetřeného citronu vlijeme do 0,5 litru horké vody. Do ní namočíme lněný nebo bavlněný šátek, dobře ho vyždímáme a přiložíme na oblast prsou na záda a připevníme ho šátkem. 

Nesmíme zapomenout malému pacientovi zajistit klid, dostatek spánku a pocit jistoty, že se o něj láskyplně někdo stará.

 

 

 

 

 

Autor: VašeVýživné.cz

Doporučené články

14. března 2023|

Společně posuzované osoby v domácnosti 

Jak je to se společně posuzovanými osobami při zjišťování nároku na finanční příspěvky od státu? Kdo se započítává, a kdo naopak příjmy dokládat nemusí?

6. března 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu – dluhy

Které dluhy spadají do společného jmění manželů a o které se při rozvodu manželství nebudete muset dělit?

27. února 2023|

Vyrovnání majetku po rozvodu manželů

Vypořádání společného majetku by mělo proběhnout po každém rozvodu manželství. Jakým způsobem probíhá a kterých věcí se týká?

Všechny články