VašeVýživné.cz

Neplacení výživného

Neplatí vám bývalý partner výživné na vaše děti? Celou situaci můžete řešit dvěma způsoby – vymáháním výživného nebo podáním trestního oznámení.

Podání trestního oznámení

Pokud partner nezaplatil výživné po dobu čtyř a více měsíců, stává se neplacení výživného trestným činem. Oprávněný rodič tak může podat trestní oznámení, a to i v případě, že je dluh řešen také exekučně.

Vždy je nutné myslet na to, že trestní oznámení neřeší dluh jako takový, ale pracuje pouze s tresty pro dlužníka, což může být v souvislosti s exekučním vymáháním výživného spíše na škodu. Existují však i případy, kdy se dlužník zalekl případných trestů a dluh raději dobrovolně uhradil. 

 

Neplacení výživného

Vymáhání výživného

Nejefektivnějším a nejvyužívanějším způsobem, jak získat dlužné výživné, je započetí jeho vymáhání. Rozlišujeme dva způsoby vymáhání – soudní výkon rozhodnutí a exekuční vymáhání výživného.

V prvním případě se rodič obrací na soud, který vydal rozhodnutí o výši výživného, v tom druhém poté spolupracuje přímo s exekutorem.

Vymáhání výživného s VašeVýživné.cz

S exekučním vymáháním výživného vám samozřejmě rádi pomůžeme. Naše služby jsou vždy bezplatné, a to i v případě neúspěšného vymáhání výživného.

Během celé spolupráce jsou vám k dispozici advokáti, exekutoři i odborní poradci, kteří na bezplatné telefonní lince vždy odpoví na váš dotaz. Abychom vám celou situaci pomohli zvládnout i po psychické stránce, jsou k dispozice bezplatné telefonické konzultace se zkušenou psycholožkou.

Máte zájem o naši pomoc? Stačí jen vyplnit kontaktní formulář. My se vám následně ozveme a společně se domluvíme na tom nejlepším možném postupu.

Chci získat dlužné výživné

Doporučené články

Zpětné vymáhání alimentů

Nikdy není pozdě začít vymáhat dlužné alimenty.

Jak na výpočet výživného?

Kdybychom měli spočítat dotazy týkající se výše výživného, které jsme již od našich klientů i všech ostatních obdrželi, výsledkem by bylo velmi vysoké číslo.

Vymáhání alimentů exekucí

Rádi byste získali zpět dlužné alimenty, ale máte obavy z toho, co vás vlastně čeká, pokud se celou věc rozhodnete řešit?

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Potřebujete pomoci se získáním výživného?

Napište nám na sebe kontakt. Brzy vám zavoláme a domluvíme se na nejvhodnějším postupu.

Ozveme se vám během pár hodin.