VašeVýživné.cz

Neplacení výživného

Neplatí vám bývalý partner výživné na vaše děti? Celou situaci můžete řešit dvěma způsoby – vymáháním výživného nebo podáním trestního oznámení.

Chci získat dlužné výživné

Podání trestního oznámení

Pokud partner nezaplatil výživné po dobu čtyř a více měsíců, stává se neplacení výživného trestným činem. Oprávněný rodič tak může podat trestní oznámení, a to i v případě, že je dluh řešen také exekučně.

Vždy je nutné myslet na to, že trestní oznámení neřeší dluh jako takový, ale pracuje pouze s tresty pro dlužníka, což může být v souvislosti s exekučním vymáháním výživného spíše na škodu. Existují však i případy, kdy se dlužník zalekl případných trestů a dluh raději dobrovolně uhradil. 

 

Neplacení výživného

Vymáhání výživného

Nejefektivnějším a nejvyužívanějším způsobem, jak získat dlužné výživné, je započetí jeho vymáhání. Rozlišujeme dva způsoby vymáhání – soudní výkon rozhodnutí a exekuční vymáhání výživného.

V prvním případě se rodič obrací na soud, který vydal rozhodnutí o výši výživného, v tom druhém poté spolupracuje přímo s exekutorem.

Vymáhání výživného s VašeVýživné.cz

S exekučním vymáháním výživného vám samozřejmě rádi pomůžeme. Naše služby jsou vždy bezplatné, a to i v případě neúspěšného vymáhání výživného.

Během celé spolupráce jsou vám k dispozici advokáti, exekutoři i odborní poradci, kteří na bezplatné telefonní lince vždy odpoví na váš dotaz. Abychom vám celou situaci pomohli zvládnout i po psychické stránce, jsou k dispozice bezplatné telefonické konzultace se zkušenou psycholožkou.

Máte zájem o naši pomoc? Stačí jen vyplnit kontaktní formulář. My se vám následně ozveme a společně se domluvíme na tom nejlepším možném postupu.

Chci získat dlužné výživné

Doporučené články

Kde pomohou samoživitelům v nouzi?

Rodiče samoživitelé se často potýkají s nedostatkem financí. Kde jim mohou v případě finanční tísně pomoci?

Návrh na zvýšení výživného – vzor

Přestává soudem stanovené výživné stačit na pokrytí základních potřeb vašich dětí? Nebojte se zažádat o jeho zvýšení. Poradíme vám, jak na to.

Chcete pomoci s vymáháním dlužného
výživného?

Rádi vám poskytneme nezávaznou konzultaci. Zanechte nám svůj
kontakt a my už se vám ozveme.

Za naše služby nic neplatíte Za naše služby nic neplatíte
Nemusíte nikam jezdit Peníze můžete mít do 3 měsíců
Získáte odborné rady a podporu Získáte odborné rady a podporu

Potřebujete pomoci se získáním výživného?

Napište nám na sebe kontakt. Brzy vám zavoláme a domluvíme se na nejvhodnějším postupu.

Ozveme se vám během pár hodin.