Naplánujte svým dětem jarní prázdniny snů

21. února 2018|Čas s dětmi

Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Pokud u vás zatím neproběhly, určitě vás to čeká co nevidět. Je tedy nejvyšší čas vymyslet, jak své děti o prázdninách zabavíte.

Naplánujte svým dětem jarní prázdniny snů

Děti často mívají hodně velká očekávání. Ve škole už se pár týdnů nemluví o ničem jiném, než co budou dělat a kam je rodiče vezmou. Proto jsme pro vás dali dohromady pár tipů, které vám pomohou připravit program snů. Aplikovat je samozřejmě nemusíte jen na jarní prázdniny, ale na jakékoliv volné dny. Co tedy s dětmi podniknout?

Udělejte si výlet na hory

K zimě neodmyslitelně patří zasněžené horské vrcholky. Pokud vy i vaše děti patříte mezi milovníky lyžování, toto období je ideální dobou k brázdění sjezdovek. Děti budou takové prázdniny milovat. A to ani nemusíte trávit na horách celý týden. Bude stačit i jediný den, který navíc výrazněji nezatíží ani rodinný rozpočet. V řadě lyžařských areálů lyžují nejmenší děti zcela zdarma, větší poté za zvýhodněnou cenu.
A podle jakých dalších kritérií byste měli lyžařské středisko vybírat? Určitě je vhodné přihlédnout k lyžařským schopnostem vašich ratolestí. Vždy se podívejte, jaké mají děti v daném areálu možnosti, kolik se zde nachází sjezdovek určených pro děti nebo jaké jsou k dispozici vleky.

Pokud na horách budete pobývat více dní, věnujte stejnou pozornost i výběru hotelu. Měl by mít připravené dobré zázemí pro vás i vaše děti (např. dětský koutek, herna apod.). V neposlední řadě se zajímejte o destinaci jako takovou. Ideální jsou třeba města s aquaparkem nebo podobným zařízením, v němž budete moci přečkat i velkou chumelenici nebo další nástrahy přírody.

Nelyžujete? Existují i jiné zimní radovánky

Horské oblasti nejsou určeny pouze pro lyžaře nebo snowboardisty. Velmi dobře se zde zabaví i všichni ostatní. České i zahraniční hory totiž nabízejí spoustu krásných turistických cílů. Nouze tak není o příjemné procházky, které dětem můžete ozvláštnit stavěním sněhuláka, pořádnou koulovačkou nebo sáňkováním.

 
Zajímavým zážitkem může být zimní procházka Stezkou korunami stromů, kterou naleznete nejen na Lipně, ale také nad Dolní Moravou nebo v Krkonoších. Větší děti poté ocení například snowtubing nebo podobnou aktivitu.

Nudit se nemusíte ani ve městě

Nechce se vám na hory nebo si je zrovna nemůžete dovolit? Žádný problém. Krásné chvíle můžete strávit i u vás doma nebo třeba v sousedním městě. Děti budou určitě rády hlavně za čas, který jste si na ně udělali. Společně můžete zajít do kina nebo navštívit některý z oblíbených akvaparků. Pokud to počasí dovolí, jděte se podívat za zvířátky do zoologické zahrady. Od 24. února je poté v pražských Holešovicích k dispozici i vyhlášená Matějská pouť.

 
U větších dětí se asi budete muset snažit o něco více, nakonec se ale určitě zvládnete zavděčit i jim. Co třeba vyzkoušet motokáry nebo paintball? Uvidíte, že na tyto společné aktivity budete rádi vzpomínat i vy sami.

Nemáte na děti čas? Tábory se pořádají i v zimě

Řada rodičů si bohužel nemůže dovolit ten luxus v podobě společně strávených prázdnin. V takové chvíli nezbývá než předat ratolesti do péče prarodičům. Jenže co když ani oni nemohou hlídat?
Naštěstí je tady ještě jedna možnost. Svým dětem můžete zajistit příjemné chvíle strávené s kamarády. I během zimy jsou totiž k dispozici tábory, a to včetně těch příměstských. Stačí se jen podívat, jaké možnosti jsou nabízeny ve vašem městě nebo jeho okolí.
Máte nějaké další tipy, co s dětmi podniknout? Jaké aktivity jste vyzkoušeli nebo plánujete vyzkoušet vy? Podělte se s námi.

Autor: Mgr. Iveta Novotná

Doporučené články

16. května 2024|

Příspěvek pojišťoven na letní tábory

Podmínky čerpání je nutné zjistit přímo na webu zdravotní pojišťovny.

9. května 2024|

Návrh na výživné pro zletilého – vzor 2024

I zletilé dítě má nárok na výživné, zde je vzor jak o něj u soudu zažádat.

2. května 2024|

Co se dá dělat, když dlužník skrývá majetek?

Ačkoli se na první pohled může zdát, že dlužník nic nemá, tak realita může být odlišná.

Všechny články