7 tipů, jak pomoci kamarádce, které dluží partner na výživném

15. ledna 2018|Vymáhání výživného

7 tipů, jak pomoci kamarádce, které dluží partner na výživném

S problematikou výživného a s ním souvisejících dluhů se setkáváme opravdu dnes a denně. Výjimkou tak často není ani naše nejbližší okolí. Do podobné situace se může velmi snadno dostat i vaše kamarádka nebo příbuzná. Jak byste se v takovém případě měla zachovat? Lítost určitě nepomůže. Zato dobře cílená pomoc ano. Tady je sedm tipů, jak můžete pomoci mnohem více, než si vůbec myslíte.

Otevřete jí oči

Každá žena zpočátku nechce uvěřit, že ten, kterému tolik věřila, ji vůbec dokázal zradit. Proto má často tendenci jeho chování omlouvat a sama sebe uchlácholit jeho výmluvami. Právě v takovém případě nastává váš čas. Musíte kamarádce otevřít oči a vysvětlit jí, jak se věci opravdu mají.

Naučte ji myslet na sebe a na děti

V další fázi se často většina žen rozhodne, že žádné peníze nepotřebuje, a že vše zvládne sama. V takovém případě byste opět měla zakročit a upozornit ji, že tady nejde pouze o její hrdost, ale také o blaho jejích dětí.

 

Vysvětlete jí, že potřebuje pomoci

Pokud vás kamarádka následně odbyde se slovy “já mu zavolám”, nedejte se. Raději ji upozorněte, že její telefonát příliš nezmůže. Zato úřední dopis nebo návštěva příslušných exekutorů jistě ano.

Seznamte ji s někým, kdo se ocitl v podobné situaci

V podobných případech je velmi důležitá určitá sounáležitost. A to nejen ta vaše. Ideální tak bude sehnat někoho, kdo se v podobné situaci také ocitl. Kamarádce určitě pomůže, když si bude moci popovídat s někým, kdo jí plně rozumí.

Zjistěte si informace o vymáhání výživného

Pokud již vaše známá absolvovala soudní řízení a má tedy v ruce rozsudek o výživném, můžete se obrátit přímo na tým projektu VašeVýživné.cz. Na webových stránkách se dozvíte vše potřebné. Informace si můžete nechat zaslat i na e-mail. Pokud by snad přeci jen něco chybělo, neváhejte nás kontaktovat.

 

Představte kamarádce projekt VašeVýživné.cz 

Máte pocit, že vaší kamarádce dokážeme pomoci? Není nic jednoduššího, než jí o nás povědět. Nezapomeňte zmínit, že za naše služby nebude vůbec nic platit. To je totiž pro většinu klientů velmi důležitá informace.

Kontaktujte nás

Pokud se rozhodnete jít do toho s námi, bude stačit už jen jedna věc – předejte kamarádce kontakt na náš tým. Poté můžeme začít pomáhat my. Potřebovat budeme jen již zmíněný rozsudek a dva podpisy – jeden na plné moci a druhý na smlouvě pro advokáta.

Doporučené články

17. ledna 2019|Nezařazené

Vyrovnání majetku po rozvodu – dluhy

Které dluhy spadají do společného jmění manželů a o které se při rozvodu manželství nebudete muset dělit?

10. ledna 2019|Nezařazené

Rok 2018 v číslech

Jak vypadal rok 2018 v oblasti vymáhání výživného? Kolika rodičům jsme pomohli a jak je na tom celorepublikový dluh?

Osobní bankrot a výživné

Vyhlášení osobního bankrotu je často pro věřitele opravdovou noční můrou. V případě výživného se však nemusíte ničeho bát. Stačí jen vědět, jak postupovat.

Všechny články