Zvýšení rodičovského příspěvku je ve hře

7. června 2023|

Vláda zvažuje zvýšení rodičovského příspěvku a rodičovská by se tak mohla zvýšit o 50 000 Kč.

Zvýšení rodičovského příspěvku je ve hře

V loňském roce byla celková inflace přibližně 15% a ceny mnoha druhů zboží nebo služeb, se často zvýšily i podstatně více. Tato situace negativně dopadá na většinu obyvatel ČR. Především na ty skupiny obyvatel, které mají nízké příjmy. Mezi ně často patří  ženy, kterým se narodilo dítě.

Rodičovský příspěvek s přídavkem na dítě a případně i s přídavkem na bydlení je často jediným příjmem řady maminek samoživitelek. U rodičovského příspěvku není nastaveno žádné pravidlo nějakého pravidelného zvýšení. Příspěvek tak bývá zvyšován jen v nepravidelných intervalech dle rozhodnutí vlády.

Pokud by bylo zvýšení schváleno, pak by se rodičovský příspěvek mohl zvýšit na 350 000 Kč a 525 000 Kč u dvojčat. Ke zvýšení by mohlo dojít  nejpozději od 1. 1. 2024. 

V případě, že bude zvýšení rodičovského příspěvku schváleno v obdobné podobě, jako předchozí zvýšení, na vyšší částku měli nárok všichni, kdo v příslušné době čerpají rodičovský příspěvek. Tedy nejenom ti, kteří začnou pobírat rodičovskou, ale také ti, kdo rodičovský příspěvek v danou dobu čerpají. Rodič, kterému by v době zvýšení rodičovského příspěvku zbývala ještě alespoň jedna splátka příspěvku, by se měla adekvátně zvýšit zbývající částka k čerpání.

 

Autor: VašeVýživné.cz

Doporučené články

16. května 2024|

Příspěvek pojišťoven na letní tábory

Podmínky čerpání je nutné zjistit přímo na webu zdravotní pojišťovny.

9. května 2024|

Návrh na výživné pro zletilého – vzor 2024

I zletilé dítě má nárok na výživné, zde je vzor jak o něj u soudu zažádat.

2. května 2024|

Co se dá dělat, když dlužník skrývá majetek?

Ačkoli se na první pohled může zdát, že dlužník nic nemá, tak realita může být odlišná.

Všechny články