Kam vyrazit s dětmi za minimální náklady?

9. července 2020|Čas s dětmi

Přinášíme vám tipy na místa, kde si s dětmi můžete užít volný čas, a navíc s minimálními náklady!

Kam vyrazit s dětmi za minimální náklady?

Léto začalo a mnoho rodičů řeší, kam se svými dítky vyrazit, aby se doma neukousala nudou. Přinášíme vám tipy na místa, kde si s dětmi můžete užít volný čas, a navíc s minimálními náklady!

Hlavní město Praha

V hlavním městě je toho k vidění hodně. Po procházce Starým Městem můžete vzít děti do České národní banky podívat se na expozici Lidé a peníze, kde se můžete seznámit s historií peněz. Vstupné je zdarma a veškeré údaje (jako otevírací doba) naleznete na webových stránkách banky.

Jihočeský kraj

Jaderná elektrárna Temelín je vidět z dálky. Snadno však lze opomenout její infocentrum, které přitom nabízí zdarma pravidelné exkurze, kde se můžete dozvědět o tom, jak taková jaderná elektrárna funguje. Otevírací doba je k nalezení na webových stránkách infocentra.

Jihomoravský kraj

Pokud chcete, aby se děti pobavily a zároveň se přitom dozvěděly něco nového, můžete se s nimi vydat na volně přístupnou naučnou stezku „Mravencovo putování za poznáním“. Areál je otevřený každé úterý a čtvrtek.

Karlovarský kraj

Chcete-li děti utahat, můžete je vzít na procházku do Skalního města Jindřišské skály. Okružní trasa je dlouhá asi 6 km a její část je vhodná i pro kočárky.

Kraj Vysočina

Hrad Rokštejn se nachází nedaleko krajského města. Jestli jste fanoušky kol, můžete vzít děti na cyklovýlet z Jihlavy právě na tento hrad. Trasa je dlouhá 38 km, ale při zpáteční cestě vlakem ušetříte 18 km.

Královéhradecký kraj

Krásný pohled se vám naskytne, pokud se vypravíte na rozhlednu Milíř. Otevírací dobu naleznete na webových stránkách, stejně jako ceník – vstupné je však opravdu spíše symbolické, děti do 6 let neplatí nic, děti do 15 let platí 10 Kč, dospělí 20 Kč.

Liberecký kraj

Ve volně přístupném lesoparku Horka si celá rodina užije spoustu zábavy a navíc se i dozví něco nového. Jsou zde umístěny různé informační panely, je zde lesní hřiště a celá rodina se tak může na čerstvém vzduchu protáhnout a procvičit své znalosti u kvízových tabulek.

Moravskoslezský kraj

Lesní park Klimkovice se nachází na kraji přírodního parku Oderské vrchy. Parkem vede naučná stezka dlouhá 2 kilometry, je bezbariérová a cestou potkáte různé interaktivní naučné a herní prvky, bludiště nebo třeba rozhledny.

Olomoucký kraj

Jedinečnou přírodní galerii naleznete v Domě přírody Litovelské Pomoraví. Cílem této výstavky je podpořit vztah k přírodě podnítit k jejímu smyslovému vnímání. Areál je volně přístupný kromě dvou „podareálů“, kde se platí symbolické vstupné 40 Kč/30 Kč.

Pardubický kraj

V městě Slatiňany si vaše děti mohou zahrát na rytíře nebo princeznu. Volně přístupná miniatura hradu zvaná Kočičí hrádek je k tomu jako dělaná!

Plzeňský kraj

V Národopisném muzeu Plzeňska se každý čtvrtek můžete zúčastnit expozice Rok na vsi – Domácká lidová výroba. Jedná se o speciální zážitkový program, během kterého máte možnost vyzkoušet si nejrůznější řemeslné práce. Vstupné je 40 Kč na osobu nebo výhodněji 60 Kč pro rodinu.

Středočeský kraj

Vyrazte s dětmi do pohádkového zámku Žleby a jeho obory. Za 50 Kč v případě dospělých a 40 Kč v případě dětí se budete moct pokochat bílými jeleny, kteří patří mezi unikáty a ve volné přírodě se nevyskytují – obora Žleby je navíc jediná obora otevřená veřejnosti, kde můžete jejich stádo spatřit. Mimo to na vás budou čekat i sovy i další lesní zvířata.

Ústecký kraj

Nedaleko měst Roudnice nad Labem se nachází hora. A nejen tak ledajaká, ale hora ze starých českých pověstí, ta na kterou vystoupal praotec Čech – hora Říp. Cestou nahoru můžete dětem vyprávět o praotci a až dorazíte nahoru, můžete se ještě podívat do románské rotundy svatého Jiřího – tam mají děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma.

Zlínský kraj

Pokud chcete pocítit atmosféru dávných časů, můžete se s dětmi vypravit na Janův hrad. Tato zřícenina je u Vizovic a je volně přístupná, o údržbu se stará Spolek Janův hrad Vizovice.

Autor: Ing. Dagmar Vogtová

 

Doporučené články

16. května 2024|

Příspěvek pojišťoven na letní tábory

Podmínky čerpání je nutné zjistit přímo na webu zdravotní pojišťovny.

9. května 2024|

Návrh na výživné pro zletilého – vzor 2024

I zletilé dítě má nárok na výživné, zde je vzor jak o něj u soudu zažádat.

2. května 2024|

Co se dá dělat, když dlužník skrývá majetek?

Ačkoli se na první pohled může zdát, že dlužník nic nemá, tak realita může být odlišná.

Všechny články