Užitečné rady a recepty, jak zatočit s toxiny v těle a obnovit ztracenou energii

image

V každém lidském těle se nachází množství toxinů, které mu škodí.

Jsou to například léky, alkohol, cigarety, cukr, intoleranční potraviny, ale i stres a negativní emoční toxiny. Jistě si i Vy teď říkáte, že toho všeho máte v těle jak máku a zbytečně Vás z toxinů bolí hlava a máte zažívací potíže.

A pokud si lámete hlavu nad tím, co s tím, nemějte obavy a pojďte si raději přečíst o tom, jak na to a jak dodat tělu ztracenou energii a rovnováhu. Vždyť přece, zdravý duch se nachází ve zdravém těle.

 

detox 8

 

1. tip

Jezte pravidelně bylinky, ovoce a zeleninu

Denně je dobré dopřát si pořádnou dávku ovoce a zeleniny, nejlépe v syrovém či odšťaveném stavu. Ty totiž obsahují množství vitamínů, minerálních látek a živin. Dejte si denně i takový česnek a koriandr, který odstraňuje z těla nejtěžší kovy.

Pamatujte také na to, abyste jedli co nejvíce zelených potravin. Obsahují totiž přírodní látku chlorofyl, který je antioxidantem, má zásaditý účinek a působí proti překyselení organismu.

 

detox 2

 

2.tip

Dodržujte pitný režim

Dopřejte si hlavně vodu, neslazené čaje, čerstvé šťávy či proteinové nápoje. Lékem je čistá voda, tak nezbytná pro normální fungování buněk. Je to sběrač nečistot a usazenin, který v kombinaci s citrónem dělá s tělem zázraky.

 

detox 7

 

3.tip

Bez „céčka“ ani na krok

Náš hrdina – vitamín C účinně detoxikuje tělo tak, že o tom ani nevíte. Najdete ho hlavně v citrusech, šípkách, černém rybízu, jablkách, kiwi, jahodách, broskvích, brokolici, rajčatech, ale i v bramborách, zelí a kapustě. Tak s chutí do toho :-).

 

detox 4

 

4.tip

Nádech a výdech

Možná si řeknete, že správné dýchání je hloupost, ale věru, není. Nádech a výdech směrem dolů až do bránice aktivuje lymfatický systém, který z těla odvádí škodliviny a jedy. Takže čerstvému ​​vzduchu dejte vždy zelenou!

 

detox 12

 

5.tip

Udržte si dobré bakterie

Probiotika, zejména bifidobakterie a laktobacily, jsou nápomocné a udržují rovnováhu těla, starají se o střevní mikroflóru. Najdete je ve fermentovaných mléčných výrobcích, přičemž velmi chutné jsou jogurty se živými mléčnými kulturami. Škodlivé látky se tak ve střevě nebudou držet dlouhodobě.

 

detox 6

 

I přes tyto zdravé zásady, které umožňují tělu bojovat s toxiny, přece detox lidského organismu občas vyžaduje i několikadenní očistnou kúru, kdy si dopřejete různé detoxikační nápoje. Výběr je opravdu široký, proto jsme pro Vás vybrali 3 nejlepší a odzkoušené, které opravdu fungují!

 

detox 10

 

Lehký detox

Buď si smícháte mateřídoušku, čerstvé borůvky s pomerančem a trochou skořice, jejichž vláknina určitě potěší žaludek, nebo zůstanete věrní citronu se zázvorem, které podporují imunitu, střevní flóru a dokonce bojují proti rakovině vnitřních orgánů. Postačí směs konzumovat 2x denně po 2 dcl a změnu pocítíte hned po prvních dnech.

 

detox 5

 

Zlatá střední cesta

4 ks menší červené řepy, 3 ks středně velké mrkve, 1/2 menšího celeru, 1 ks středně velké petržele – umixujete a pijete vždy ráno denně 2 dcl. Nejenže posílí, nabudí, ale i pořádně pročistí.

 

detox 1

 

Pro „odvážnější“ chuťové buňky

Citron, zázvor, česnek, středně velká okurka, menší červená řepa, zelená paprika, mrkev, citron, rajčata, olej (lisovaný za studena s optimálním poměrem Omega 3/Omega 6 kyselin) – rozmixujete, a až nakonec přidáte do nápoje 1 polévkovou lžíci oleje, čímž urychlíte proces přenosu a vstřebávání výživných látek do tenkého střeva. Pijte 2x denně po 2 dcl.

 

detox 11

 

Nezapomeňte také, že Váš jídelníček může na čas obsahovat jen detoxikační nápoje, ale maximálně po dobu 5 dnů, přičemž omezíte tuhou stravu a dopřejete si více tekutin. Tělo se pořádně vyčistí a Vy budete jako rybičky ve vodě. 5denní kúra Vám navrátí ztracenou tělesnou i duševní rovnováhu a toxiny se z těla ven dostanou přirozenou cestou.

 

detox 9

 

A jak jste na tom Vy? Provádíte pravidelnou jarní očistu organismu? Co se Vám osvědčilo? Své tipy sdílejte v našem diskuzním fóru.

Tým VašeVýživné.cz

Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook
Zpátky