Výživné

Invalidní studentka

Výživné

Příspěvekod Invalidní studentka » 29 bře 2016, 18:07

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak přesně mohu po svém otci vymáhat peníze na výživné. Studuji vysokou školu v jiném městě než oba rodiče a mám zde i trvalé bydliště. Matka mi pravidelně posílá částku na které jsme se domluvili. Otec však neposílá nic z důvodu že nemá, protože má nyní dítě se svou přítelkyní. Mám přiznanou invaliditu a snad mi bude i přiznán invalidní důchod, ovšem můj zdravotní stav mi komplikuje už i školu, natož abych zvládala brigádu na uživení.
Děkuji za radu.

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživné

Příspěvekod admin » 31 bře 2016, 16:30

Dobrý den, děkuji za váš příspěvek do diskuze.
Máte rozsudek stanovující výši výživného? Pokud ne, tak se musíte obrátit na soud, aby stanovil výživné.
Dominika, Vaše Výživné.cz

Invalidní studentka

Příspěvekod Invalidní studentka » 01 dub 2016, 15:19

Rozsudek mám, ale je ještě z doby, kdy jsem bydlela u matky a chodila na základní školu. Nevím zda tento papír platí, ikdyž jsem na jeden rok studium přerušovala.

natála11

Příspěvekod natála11 » 08 dub 2016, 17:17

proč by ti ten rozsudek neplatil??
Platí ti pořad :D tohle je fakt nesmysl, co si napsala.
Od vydání ti prostě platí.. můžeš vymáhat/žádat o výživné. do doby než si začala pracovat ;)

libuše

Příspěvekod libuše » 19 říj 2016, 16:21

Dobrý den,
do náhradní péče nám byl svěřen vnuk. Mám dotaz,zda se budeme moci na Vás obrátit co se týče neplacení výživného i když jsme dva? Bývalá snacha hraje o čas,tak si ani nevyzvedla rozsudek. Něco již dluží a má splácet. Soud byl 27.7. a výživné má platit k 20 dni v měsíci. V srpnu nic neposlala,je to v pořádku? Slyšel jsem,že v případě výživného nemusí rozsudek nabýt právní moci, že musí platit i kdyby se odvolala.

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”