Otec v zahranici

Lenka Mal

Otec v zahranici

Příspěvekod Lenka Mal » 26 led 2016, 09:46

Dobrý den. Mám manžela v zahraničí. Už skoro pět let mi neplatí. Na výživném mi dluží skoro 300.000,- Je celostátně hledaný a zákon na něj nemůže. Urcite se nevrati.Chtěla jsem se zeptat. Známý mi říkal ze by slo vymáhat výživné po jeho rodičích co žijí kousek ode mne a nad poměry.Je na tom neco pravdy? Treba exekutorskou cestou? Nebo je nejaka moznost?Dekuji za odpoved

AndreaSteff

Re: Otec v zahranici

Příspěvekod AndreaSteff » 27 led 2016, 09:21

Lenka Mal píše:Dobrý den. Mám manžela v zahraničí. Už skoro pět let mi neplatí. Na výživném mi dluží skoro 300.000,- Je celostátně hledaný a zákon na něj nemůže. Urcite se nevrati.Chtěla jsem se zeptat. Známý mi říkal ze by slo vymáhat výživné po jeho rodičích co žijí kousek ode mne a nad poměry.Je na tom neco pravdy? Treba exekutorskou cestou? Nebo je nejaka moznost?Dekuji za odpoved

Dobrý den, mě se stalo něco podobného, manžel zezačátku platil ale pak utekl domů do Afriky, menší obnost mi posílala jeho matka ale až po upozornění na policii. Dluh ale furt narusta, taky bych potrebovala pomoct. Dekuji

Megyteo

Příspěvekod Megyteo » 31 led 2016, 21:08

Lenka Mal píše:Dobrý den. Mám manžela v zahraničí. Už skoro pět let mi neplatí. Na výživném mi dluží skoro 300.000,- Je celostátně hledaný a zákon na něj nemůže. Urcite se nevrati.Chtěla jsem se zeptat. Známý mi říkal ze by slo vymáhat výživné po jeho rodičích co žijí kousek ode mne a nad poměry.Je na tom neco pravdy? Treba exekutorskou cestou? Nebo je nejaka moznost?Dekuji za odpoved

Drzim palce at se to vyresi! Pevny nervy! Rozhodne bychto zacala resit opetovnou soudni cestou. Sama s tim zkusenost nemam ale kamaradce takhle byvaly manzel take dluzil, opatrila si pravnika a doslo to az k exekuci. Zabavili mu majetek a pak zacal postupne platit.

Věra

Příspěvekod Věra » 31 led 2016, 21:26

Zdravím,

ano, můžete podat podnět k tomu, aby za otce platili prarodiče, jenže háček je v tom, že budou posuzovat i vaše rodiče a pak se uvidí (čímž může vzniknout i takový výsledek, že výživné se rozdělí mezi jeho a vaše rodiče). Jinak, taky mám otce dětí v zahraničí a vše musím zatím řešit přes Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně a díky tomu se vše táhne (už dva roky).
Další dobrou cestou je dluh prodat, nad tím jsem už dlouho uvažovala, ale je třeba rozhodnout se komu (neplatit nic předem), bo jak se říká, lepší je vrabec v hrsti než holub na střeše (takové firmy si z celkového dluhu vezmou až 20%).

Snad jsem Vám trochu pomohla, držím pěsti, aby vám to vyšlo ;)

Věra

Anonym

Příspěvekod Anonym » 03 úno 2016, 12:46

Dobrý den, mám něco podobného.. Můj muž je z Norska, nemá zde trvalé bydliště.. A tak jak se to dělá, jak se dají vymáhat alimenty? Na koho se obrátit a tak? Mám syna 11 měsíců, není to tak, že se musí zažádat o výživné do 2 let? a pak to propadá? Díky.

Romana90

Příspěvekod Romana90 » 03 úno 2016, 12:54

No musíš se nejdřív obrátit do Brna na úřad pro mezinárodní ochranu dětí. Pokud je teda otec uveden v rodném listě..

Anonym

Příspěvekod Anonym » 03 úno 2016, 13:04

Romana90 píše:No musíš se nejdřív obrátit do Brna na úřad pro mezinárodní ochranu dětí. Pokud je teda otec uveden v rodném listě..

Otec v RL není.. měli jsme problémy na matrice, ale klidně nechám udělat DNA testy, vím že je dítě jeho.

Romana90

Příspěvekod Romana90 » 03 úno 2016, 13:30

Anonym píše:
Romana90 píše:No musíš se nejdřív obrátit do Brna na úřad pro mezinárodní ochranu dětí. Pokud je teda otec uveden v rodném listě..

Otec v RL není.. měli jsme problémy na matrice, ale klidně nechám udělat DNA testy, vím že je dítě jeho.

tak ale když není v RL tak snad žádné povinnosti vyživovací nemá ne?

Kyticka1515

Příspěvekod Kyticka1515 » 03 úno 2016, 13:34

no tak jestli není v RL, tak žádnou povinnost nemá, teda samozřejmě zákonnou. Musíš nejdřív prokázat, že je otcem dítěte, a pak až soudně výživné. Ale je to běh na dlouhou trať, i v ČR to trvá normálně dlouho, i když je v RL. Kolikrát se ničeho nedomůžeš. Tady to bude asi hodně dlouhej proces, ale třeba se pletu.

Anonym

Příspěvekod Anonym » 03 úno 2016, 13:36

Kyticka1515 píše:no tak jestli není v RL, tak žádnou povinnost nemá, teda samozřejmě zákonnou. Musíš nejdřív prokázat, že je otcem dítěte, a pak až soudně výživné. Ale je to běh na dlouhou trať, i v ČR to trvá normálně dlouho, i když je v RL. Kolikrát se ničeho nedomůžeš. Tady to bude asi hodně dlouhej proces, ale třeba se pletu.

A to prokázání, že je otec, mám udělat jak? Když se mnou nijak nekomunikuje. :-(

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”