test otcovství

Pavellevap

Re: test otcovství

Příspěvekod Pavellevap » 18 úno 2016, 09:35

kazdej otec ma narok na to vedet jestli dite o ktere se stara je jeho, matka pokud neni blba tak na to pristoupi. hotovson

chivavinka

Příspěvekod chivavinka » 18 úno 2016, 10:33

Omg, prostě mě to příjde trapný, proč by měla mít ženská 100% jistotu a chlap ne? Je to jeho právo, takže nechápu proč bych se na něj kvůli tomu měla zlobit. Je mi celkem fuk jak si to zařídíte vy ostatní, jestli kvůli jednomu hloupému testu necháte plavat x let vztahu a ochudíte dítě o otce, ale to prostě já neudělám. A bejt chlap, tak vyžaduju test taky, protože mi příjde nefér, že jeden to má vědět 100% a druhej ne. Nehledě toho, že je spousta ale opravdu spousta ženskejch, kteří svým maželům a přítelům lžou do očí a ještě jsou uražené že chce test. Takže já tím podpořím jeho důvěru ke mě, a nechápu proč by tím měla klesnout moje důvěra k němu. Když po tobě bude chtít test HIV po 5 letech vztahu, tak by to taky mohla přeci znamenat jako nedůvěra, takže to prostě stejný je.

radvanakytka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod radvanakytka » 23 úno 2016, 11:23

Normální ženská chce dítě s chlapem s kterým žije a nehledá si někoho jinýho přece... Jediný důvod proč by to udělala by byl asi ten, že s tím svým nemůže otěhotnět (např. partner má zdravotní problémy)
Pokud chlap přijde bez zjevného důvodu s tím, že chce testy, tak to samozřejmě ženskou urazí a vztah to dost naruší. Alespoň si to teda myslím já.

miluna11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miluna11 » 13 bře 2016, 12:40

Ježiši.. jak tohle můžeš jako porovnávat?! Test na HIV je v pořádku, protože sama ani nemusíš vědět, že to někdo, s kým si spala měl.. nebo se prostě mohl nakazit krví!!! Ale test otcovství? Dítě se ti asi jen tak s někým nestane, musíš ho s někým splodit, a pokud od tebe partner chce test tak si nějaká část jeho myslí, že po čas vztahu, co jste dítě plánovali spala s jiným. To si myslíš že je pro jistotu? to je čistá nedůvěra!!!

MartinaKnížová

Příspěvekod MartinaKnížová » 08 dub 2016, 10:26

Ahoj holky.. potřebuji radu.. sedím tu a přemýšlím.. bývalý občas poslal nějakou tu stovku.. i když má platit 3000 kč na alimenty. Než rozsudek nabyl právní moci, tak něco poslal... ale poté nic... Vůbec se o nás nezajímá.. Vyhrožuje mi a spekuluje, že si nechá udělat DNA test otcovství . Na to semmu řekla, že jestli je normální, tak to zjistí i bez toho testu debilního. Ale teď k té otázce, nebo tedy k tomu, na co se chci zeptat.....
Do kdy si může nechat udělat test otcovství - popřít otcovství soudní cestou když na matrice podepsal, že otcem je?
Můžu mu bránit v tom, že si nechá udělat testy otcovství jen soudní cestou - nikoli že si vezme malého a někam s ním zajede - myslím si že můžu, je to tak?
Jinak jistá si jsem, že je otcem - to jen kdyby někteří chtěli mít chytré řeči proč se bojím. Nebojím, jen čekám z jeho strany nějaký podraz!
Díky všem za komentáře. :!: :!: :!:

Trapez24

Příspěvekod Trapez24 » 08 dub 2016, 12:13

chivavinka píše:Omg, prostě mě to příjde trapný, proč by měla mít ženská 100% jistotu a chlap ne? Je to jeho právo, takže nechápu proč bych se na něj kvůli tomu měla zlobit. Je mi celkem fuk jak si to zařídíte vy ostatní, jestli kvůli jednomu hloupému testu necháte plavat x let vztahu a ochudíte dítě o otce, ale to prostě já neudělám. A bejt chlap, tak vyžaduju test taky, protože mi příjde nefér, že jeden to má vědět 100% a druhej ne. Nehledě toho, že je spousta ale opravdu spousta ženskejch, kteří svým maželům a přítelům lžou do očí a ještě jsou uražené že chce test. Takže já tím podpořím jeho důvěru ke mě, a nechápu proč by tím měla klesnout moje důvěra k němu. Když po tobě bude chtít test HIV po 5 letech vztahu, tak by to taky mohla přeci znamenat jako nedůvěra, takže to prostě stejný je.

Děkuji Vám. Přesně totéž jsem chtěl také napsat.

Trapez24

Příspěvekod Trapez24 » 08 dub 2016, 12:20

radvanakytka píše:Normální ženská chce dítě s chlapem s kterým žije a nehledá si někoho jinýho přece... Jediný důvod proč by to udělala by byl asi ten, že s tím svým nemůže otěhotnět (např. partner má zdravotní problémy)
Pokud chlap přijde bez zjevného důvodu s tím, že chce testy, tak to samozřejmě ženskou urazí a vztah to dost naruší. Alespoň si to teda myslím já.

To musí být "narušená" žena, pokud to ženskou urazí a vztah dost naruší.
Přece ze zákona, všichni lidé máme rovná práva. Žená ví 100%ně, že je matkou daného dítěte. Dnes už technicky není problém zabezpečit i otci 100%ní jistotu.
Společnost by měla zavést povinné, plošné provádění testu otcovství u každého narozeného dítěte.
Bude to pak automatické, povinné, nebude s tím muset přicházet otec = matka nebude mít žádný důvod se cítit kvůli tomu zle na svého partnera.
Má to i mnoho dalších pozitivních důsledků.

feg

Příspěvekod feg » 27 zář 2016, 11:09

tak to se fakt směju tady... hahaha.

darina

Příspěvekod darina » 10 říj 2016, 10:10

Dobrý den, mám dotaz.
Pán má se ženou dítě, ale nežijí spolu a má podezření že dítě není jeho. dítěti je 9 let. Chce nechat udělat testy DNA. Co se pak bude dít dál, když zjistí, že je otcem/není otcem dítěte? Do dnešního dne pomáhal s výchovou i finančně.. Ale když se zjistí, že není.. tak co pak ? Díky.

KarlaManuelová

Příspěvekod KarlaManuelová » 11 říj 2016, 10:36

Dobrý den/Ahoj,

tak pokud je otcem dítěte, tak buďto se snad dohodnou mimo soudně a nebo samozřejmě soud.. rozhodne o stanovení výše výživného.
A pokud otcem není.. :D tak to je snad lehký. Buďto to dítě miluje a bude se sám podílet na výživě, nebo pro něj žádný povinnosti nejsou. Logika! ;)))

Zpět na “Test otcovství - DNA”