Rozvod a spor

Anonymka

Rozvod a spor

Příspěvekod Anonymka » 20 bře 2016, 16:38

Ahoj maminky, je tu některá, která si prošla rozvodem a zároveň i dohadováním se o dítě?Svěření do péče atd? Je nutné aby rodiče žili v jednom městě? Jak je to se střídavkou? Děkuji za odpověďi a omlouvám se, že jsem v anonymitě. :( :( :( :(

karolinaNov

Re: Rozvod a spor

Příspěvekod karolinaNov » 24 bře 2016, 14:24

hele žít v jednom městě nemusíte, proč by jste taky měli?! Pokud se nedohodnete, tak soud vydá znalecké posudky .

Klára Moravcová

Příspěvekod Klára Moravcová » 24 bře 2016, 14:33

U střídavé péče je pouze důležité žít v jednom městě, jinak ne.. nebo aspoň teda poblíž.. Pokud se nedohodnete, tak určí soud.. a TO podle věku dítěte, možností rodičů pečovat o dítě, bytových poměru apd. :ugeek: :ugeek:

nas*matka

Příspěvekod nas*matka » 24 bře 2016, 14:45

Jak jako znalecké posudky? Zdali by to dítě mělo žít s matkou či otcem? My máme dvě děti, 8 let a 3 roky.. a to jsem ještě na mateřské.. Otec projevil větší zájem jenom o to starší dítě a na prcka s*ere.. A to jsou obě jeho!

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 24 bře 2016, 15:25

nas*matka píše:Jak jako znalecké posudky? Zdali by to dítě mělo žít s matkou či otcem? My máme dvě děti, 8 let a 3 roky.. a to jsem ještě na mateřské.. Otec projevil větší zájem jenom o to starší dítě a na prcka s*ere.. A to jsou obě jeho!

Ty posudky jsou takové, že soud rozhoduje na základě něčeho, né jenom a pouze na výpovědích rodičů. Znalec musí prozkoumat vztah dítěte k rodičům a naopak, bytové a životní poměry, schopnost starat se o dítě. A podle toho pak rozhonde, v případě že se teda nedokáží dohodnout.

Anonym

Příspěvekod Anonym » 24 bře 2016, 15:52

Děkuji za odpovědi.

Stalo se někomu, že dítě svěřili do péče otce? I když žádné pochybení z mojí strany není?
:!: :!: :!:

AlzbetaStuchlicka

Příspěvekod AlzbetaStuchlicka » 24 bře 2016, 16:09

Ani ve střídavé péči to takhle není zřejmé. Moje sestra má dítě ve střídavé péči, ona žije v Praze a on v Brně, dítě má 2 školy.. a co měsíc se střídají. To dítě je v 5.třídě, nechápu jak tohle někdo může dovolit, co to je za nesmysl, aby dítě mělo dvě školy.. a měsíc tady a měsíc tam .. je v tom neskutečnej bordel!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

wrgwrhwrrh

Příspěvekod wrgwrhwrrh » 08 dub 2016, 17:28

Mám skoro 3letého syna ve své péči a nedokážu si představit, že bysme si ho i po měsíci s otcem střídali. A to není žadný mamánek, ale tohle by asi nezvládl. Otec ho má 1× za 14 dnů na víkend a to pak je na mně malý dva dny jak klíště. Mezi tím si ho otec bere i na odpoledne (nepravidelně) a podotýkám, že ho má rád, těší se na něj, ale velmi brzy pochopil, že doma je u maminky. Doporučuji promluvit s otcem a navrhnout jiné řešení. Pokud si se u soudu nevzdala odvolání, tak se do 1 měs. odvolat můžeš a kolotoč začne na novo.

Amandanana

Příspěvekod Amandanana » 26 dub 2016, 13:42

Držím palce.. tohle je hrozny ty jo ..
Nedovedu si představit, že bychom měli střídavou péči mezi městama! Praha - Brno.. vubec. Mám dítě v péči, tak on bude jezid. jednoduchý

Společná péče

Příspěvekod Společná péče » 17 úno 2017, 09:09

Dobrý den,

docela mě překvapuje, že v dnešní moderní společnosti jsou tahanice o děti stále velký problém. Pokud opravdu máte zájem o děti a ne jen o sebe, proč se nedohodnete na společné péči. S manželkou takto fungujeme už přes sedm let a lepší řešení pro děti rodičů, kteří již nechtějí být spolu, neexistuje. Dětem je nyní 6 a 10 let a jsou obě spokojené. Rozchod v podstatě nezaznamenaly, i když o něm samozřejmě vědí.
Střídavá péče dle mého názoru dětem škodí, stejně tak i situace, kdy z ničeho nic o jednoho z rodičů přijdou a mohou ho vídat jen o víkendech.
Společná péče sice prospívá dětem, ale klade zvýšené nároky na oba rodiče a není bohužel možná v případech, kdy jeden z páru staví svoje zájmy nad zájmy dítěte.
Pokud by někoho zajímaly podrobnosti napište klidně na mail: spolecna.pece@centrum.cz

Zpět na “Spor o svěření dítěte do péče”