Alimenty

Yvonna1

Alimenty

Příspěvekod Yvonna1 » 25 led 2016, 15:46

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jaká je nejnižší možná dávka alimentů na dítě které je na prvním stupni. Děkuju

Sandra

Re: Alimenty

Příspěvekod Sandra » 25 led 2016, 20:42

Dobrý den, výše alimentů se odvíji podle příjmů otce. Myslím, že někde na internetu existuje i kalkulačka pro výpočet alimentů. Ale co si budeme povídat, ani zdaleka těch "pár drobných", co "otcové" platí na své děti nestačí na pokrytí všech kroužků, školních potřeb, hudebních nástrojů a to nepočítám jídlo, bydlení, oblečení, školní výlety atd... Mně exmanžel přispívá něco kolem 3000,- mešíčně na 8 letého syna.

Sára

Příspěvekod Sára » 26 led 2016, 08:02

Milá Sandro, je sice pravda, že za ty 3tis. asi nepokryješ všechny náklady, ale od toho si taky rodič, aby jsi je platila z poloviny. Neznamená to, že manžel musí hradit za vaše společné dítě uplně vše.

RadkaNOV

Příspěvekod RadkaNOV » 27 led 2016, 18:59

Sára píše:Milá Sandro, je sice pravda, že za ty 3tis. asi nepokryješ všechny náklady, ale od toho si taky rodič, aby jsi je platila z poloviny. Neznamená to, že manžel musí hradit za vaše společné dítě uplně vše.

Zdravím, jasně že otec nemá platit za všechno ale když má málo tak yb otec snad mel taky neco platit ne? Prece si jenom neudela decko a alesgute. Hezky bych ho přiměla platit., at se hosanek snazi. R.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 31 led 2016, 00:40

:lol: dosti vtipné, rok jsem živila dceru sama, pak jsem to prostě už neutáhla a musela zaždat o alimenty....protože tatínek mé dcery nebyl schopen ani pohlídat holku co já bych si mohla jít vydělat....jo jsem rodič, mám hradit polovinu a jak jste k tomu přišli?? já už od narození dcery jí věnuju 100% mého času jsem zvědavá jak ohodnotíte tohle...když 50% jeden rodič příspěvek tak 50% druhý rodič, ale kde je ten čas který do dcerky vkládám....ne že bych nechtěla, ale kvůli tomu nemůžu spojit kariéru a rodinu....tatínek dcery mě nezastoupí aby holčičku vyzvedl třeba ze školy, nebo aby jí tam odvedl to taky ne a výchova to už ani radši nemluvím....takže to vidím takle já do holčičky mám dát podle toho co jste napsali 150% všeho a tatínek to má bez starostí za 50% takže pěkně děkuji za takové počty.....

LSP

Příspěvekod LSP » 01 úno 2016, 10:46

tak můj názor je ten, já žiju s malou když jí bylo 1,5 roku od té doby jsem musela při mateřské chodit na noční když hlídala babička, která ráno šla do práce a já pak musela fungovat, musela jsem chodit uklízet po domácnostech a tak abych vůbec nějak vyšla, alimenty mám vysoké ale k čemu když ex neplatí co má. první trestní kdy dlužil 50 tis. pak druhé trestní kdy dlužil 20tis, to nás ted čeká soud a zase dluží už 7,5 tis. a co si vezmu jenom poslouchám že za to můžu já. Malé věnuju 150% času a všeho s ním se vídá nepravidelně ikdyž to soudně máme dané nic nedodržuje, pracuje na černo, majetek kromě řidičáku nemá. Pro malou je to ale milovaný tatínek. Já melu z posledního abych to všechno zvládla, už mám práci, abych stíhala školku, malébude pět. Ale jak dál. Co je to čas pro sbe nevím utratit za sebe taky ne... a život je ..... pak přijdete do pokojíčku a vidíte ji spinkat a stejně si řeknete že to za ni stojí i když on je ..............

Anonymka

Příspěvekod Anonymka » 01 úno 2016, 18:41

No tak hlavně je fajn si uvědomit, že ty tabulky na netu jsou hodně orientační a dost záleží na rozhodnutí soudu že jo. Znám případ kdy otec platí na 4 leté dítě 8000 a jinej zase jenom třeba 700. Kamarádka dostává na 15 leté dítě 2000 kč protože otec má prej i jiné děti a minimální mzdu. Ale to že jezdí v drahým bouráku je všem jedno že.

Alenaluna

Příspěvekod Alenaluna » 02 úno 2016, 14:41

je to strasny, ale bohuzel to tak je. Muj ted uz byvaly manzel mel priznanej plat 13 000 ale ruzny smely apd mu dopomohly k velkymu barakua super autu. Ale ma to napsany na svoji manzelku, takze plati 1500kč na naseho syna a ja s tim udelam prd. :(

4UZA

Příspěvekod 4UZA » 03 úno 2016, 11:52

Ahoj, můžu se zeptat, jak to bude když teď dostávám na díte, které je staré 2,5 roki 1500 Kč měsíčně .. tak na kolik se to v průběhu života může zvednout? Cca orientačně.. Bývalý manžel má i jiné děti povinnosti a pracuje jako malíř, což se asi nikdy nezmění.. Děkuji

alisha1598

Příspěvekod alisha1598 » 03 úno 2016, 11:59

Řešila jsem tento problém minulý rok a u soudu mi řekli, že když syn nastupoval do školky, do školy, na druhý stupeň a pak na střední školu, tak mám nárok na zvýšení alimentů. Bývalému manželovi alimenty sice zvedli a ještě mi navíc musel doplácet zpětně za celý rok.

Zpět na “Výše alimentů”