otec nutí ke zřízené konta

Digi
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2016, 12:20
Kontaktovat uživatele:

otec nutí ke zřízené konta

Příspěvekod Digi » 01 bře 2016, 12:28

Dobrý den, mám dotaz: Otec nutí zletilého, studujícího 21 letého syna ke zřízení bankovního účtu, aby on mohl vkládat alimenty (1.900,-) bez poplatků. Pro studenta je to nevýhodné, konto nepotřebuje. Bojí se, že na kontě musí pořád nějaká částka tzv. "ležet", aby nedošlo ke zrušení účtu. Navíc pokud nebude bankomat v malém městě on line, na přepážce zaplatí 40 Kč za výběr, bojí se poplatků. Výživné, které otec platí na své jediné dítě je velmi nízké a student je potřebuje celé, nikoliv aby tam nějaký obnos "ležel". Navíc otec platí kdy se mu chce, teď v únoru nezaplatil vůbec. Přitom student platí třeba za popelnici 550,- Kč a mít ty prostředky musí. Je pro něj problém třeba se školní akcí, např. byli v únotu na výstavě Salima, kde studentské vstupné stálo 150 korun, doprava rovněž 150 korun, spolužáci mu za své koupili kuře k obědu, protože věděli, že on na to nemá.
Co máme dělat, jak se bránit, když účet student nepotřebuje a tudíž nechce?
Děkuji za odpověď.

natála11

Re: otec nutí ke zřízené konta

Příspěvekod natála11 » 08 dub 2016, 17:16

Dobrý den/ahoj! je jasný, že chce aby si zřídil konto.. a to proto, aby mohl hlídat alimenty ne? jestli mu je třeba neberete. Uplně jasný. Proč by to jinak dělal? A soudně to třeba nakázat můžou/můžou mu dát za pravdu.. abyste mu je jako matka nebrala ;)

NANANANANA

Re: otec nutí ke zřízené konta

Příspěvekod NANANANANA » 03 kvě 2016, 08:51

trošku silná slova, ale je to tak. Taky jsme to tak měli. Synovi sem sice nic nebrala.. ale je to lepší, ať je ve všem přehled. takhle to jde aspoň lépe zkontrolovat! :twisted:

bábona

Re: otec nutí ke zřízené konta

Příspěvekod bábona » 03 črc 2016, 07:38

Jak nebrala? Když peníze přijdou složenkou, má otec doklad že zaplatil a Česká pošta vydá peníze POUZE člověku, kterému jsou určeny. Musí si je převzít OSOBNĚ s občanským průkazem. :roll:

Jojo

Re: otec nutí ke zřízené konta

Příspěvekod Jojo » 12 čer 2017, 14:34

bábona píše:Jak nebrala? Když peníze přijdou složenkou, má otec doklad že zaplatil a Česká pošta vydá peníze POUZE člověku, kterému jsou určeny. Musí si je převzít OSOBNĚ s občanským průkazem. :roll:

Nemusí. "Mamča" může mít zmocnění od "děťátka" na přebírání zásilek a může přebírat co chce.

Požadavek na zřízení účtu otce chápu. Jednak je to složenkami drahé, časově náročné a v době studentsých i normálních běžných účtů zdrama není co řešit a tzv. obavy "dítěte" jsou no, jak to jen... výmluva.


Zpět na “Manžel neplatí alimenty”