Otec neplatí alimenty

Renata5510

Otec neplatí alimenty

Příspěvekod Renata5510 » 16 úno 2016, 10:09

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak postupovat v případě, že otec neplatí alimenty, které má exekučně uložené. Alimenty platí dceři, které je 19 let, letos bude maturovat a chtěla by ve studiu pokračovat na vysoké škole. Vím, že se dcera musí zastupovat sama, ale neví jak, tak hledám informace, abych jí pomohla. Otec v lednu přišel o práci, trvalé bydliště má na Obecním úřadě, kde se již několik let neukázal. Jediné spojení na něho bylo přes jeho zaměstnavatele, které teď bohužel skončilo. Ani já, dcery nebo jeho rodina na něj nemají tel kontakt, nevíme kde bydlí. Já jsem zaměstnaná, ale bez alimentů vyjdu velmi těžko. Jak má dcera postupovat? Jak je to v případě, kdy nevíme kde se otec vyskytuje?
Moc děkuji za radu
Renata

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Otec neplatí alimenty

Příspěvekod admin » 26 úno 2016, 16:21

Dobrý den, pokud probíhá exekuce na mzdu povinného a on mzdu nepobírá ( po ztrátě zaměstnání ) , není možné Vám výživné strhávat. Není totiž z čeho. Pokud však nyní pobírá podporu v nezaměstnanosti, bylo by možné exekučně mu strhávat výživné z této sociální dávky do takové výše, aby dlužníkovi zbylo alespoň životní minimum.
Přeji hezký zbytek dne, Dominika, VV.cz

Stanislava

Příspěvekod Stanislava » 27 bře 2016, 22:48

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,pokud má otec určeno že má posílat alimenty matce a on je posílá synovi na účet je možné s tím něco dělat nebo musí proběhnout nový soud o tom že si je může syn pobírat sám?(syn má již 18 let)
děkuji vám za odpověď

natála11

Příspěvekod natála11 » 08 dub 2016, 17:20

Když je syn plnoletej, tak proč by je posílal vám ? :D to už jsou jeho alimenty snad ne?
To mu je chcete vzít? nebo co to je za nesmysl ....

alisaalisa67

Příspěvekod alisaalisa67 » 08 črc 2016, 15:05

Natála mi vážně pobavila, proč by měl otec posílat alimenty matce, když je syn plnoletý? Alimenty nejsou kapesné, ale výživné! Pokud vám tento rozdíl uniká. V naší republice je toto stále nedomyšlené, dítě má rodiče vždy dva, ale většinou po rozchodu rodičů se stará ten z rodičů, kterému zůstalo dítě v péči. Kdyby i tento rodič vrážel do svého dítěte pouze to, co posílá ten druhý rodič, asi by se dětem vedlo špatně;o)

helenas

Příspěvekod helenas » 10 říj 2016, 10:13

Dobrý den,
prosím o radu jak mám postupovat - otci mé dcery bylo před pěti lety určeno soudem výživné, které do jejích 18-ti let platil, ovšem po neustálých upomínkách. Nyní je dceři 18 let, studuje a otec před půl rokem přestal výživné platit. Když opět urguji poslání výživného s odůvodněním, že dcera bydlí ve spol. domácnosti se mnou a nestará se sama o své potřeby, tudíž se mohu dle mého názoru o toto zajímat, odepíše mi, že to není již moje starost, že je dcera plnoletá a ať se hlásí o své výživné sama. Dcera má ovšem z otce respekt a je jí nepříjemné toto s ním řešit a žádat o výživné a prosí mě, ať si to s ním vyjednám já, aby nemusela ona. Mě ovšem on ignoruje. Mohu já za dceru toto někde řešit?

HELENA222

Příspěvekod HELENA222 » 11 říj 2016, 10:38

Když vám dá plnou moc, tak jo ;)

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 18 říj 2016, 10:18

mam dotas uz nekolik let vymaham vyzivne exekucne z platu ale neni to prednostni pohledavka jelikoz ma jeste jine dluhi tak nas deli bezne vyzivne ma byt 6200 kč ale dluch uz je skoro 600 tisic pobyt ma na obci vyplatu si nechava zasilat na matky ucet oznameni tresne uz nelze podat jelikoz plati dle svych moznosti u soudu je pak receno ze exekucne chodi dluzne alimenty a na bezne posle mesicne 1000 kč na 4 deti

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”