Alimenty o prázdninách

minik

Alimenty o prázdninách

Příspěvekod minik » 08 srp 2016, 14:17

Dobrý den,
beru si děti o prázdninách na měsíc k sobě. Rád bych se zeptal, zda je možné docílit nějaké úlevy na výživném za toto období. Matce posílám alimenty v plné výši, přitom stejné náklady nesu ještě jednou, protože jsou děti u mne nebo jim hradím tábor. Přitom logické by bylo, kdyby naopak v tomto období přispívala na děti matka.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

kkkkkk

Re: Alimenty o prázdninách

Příspěvekod kkkkkk » 09 srp 2016, 21:02

dobrý den, tak když máte u sebe děti o prázdninách, tak proč se s matkou nedomluvíte?? je to snad všechno o domluvě ne, a co tak chápu, tak se s vaší paní mluvit dá, když vám je dá na prázdniny. Jinak to, co máte stanovené soudem prostě obejít nejde ;)
karel

minik

Re: Alimenty o prázdninách

Příspěvekod minik » 10 srp 2016, 10:39

S matkou se domluvit dá, ale ne když jde o peníze.
V časopise Vlasta č.24/2016 vyšel rozhovor s Filipem Sýkorou, místopředsedou Asociace neúplných rodin, která je provozovatelem tohoto webu.
Zaujalo mne tam toto jeho tvrzení:

"Do výživného se počítá všechno. I když zaplatíte dítěti školu v přírodě, kroužky, koupíte oblečení, vezmete ho na týden k moři - je to takzvané jiné plnění. Tahle možnost tady je. Matka si to mnohokrát neuvědomí. Občas tím otcové argumentují, což je legitimní. A jsou situace, kdy pochopíte, že otec cítí nespravedlnost. Ale zájem dítěte je na prvním místě."

Nenašel jsem však nic, o co by se tento názor dal opřít. Dokonce ani ten terminus technicus "jiné plnění" jsem v souvislosti s výživným nikde nedohledal... Proto se zkouším ptát tady, jestli o tom někdo něco neví.

Zpět na “Výše alimentů”