Neplacení vyzivneho a prace na DPP

kristina1983

Neplacení vyzivneho a prace na DPP

Příspěvekod kristina1983 » 07 črc 2016, 17:55

Dobrý den, bývalí manžel úmyslně zmnenil zaměstnáni aby nemusel platit výživné, které mu exekucne strhaval zaměstnavatel. Nyní pracuje na dohodu a výživné nehradi a ani nesplaci dluh.Mám vůbec šanci z nej dostat peníze? Vůbec nevím ani kde bydlí.

Návštěvník

Re: Neplacení vyzivneho a prace na DPP

Příspěvekod Návštěvník » 08 črc 2016, 18:26

Dobrý den, na vaši otázku bohužel nemám potěšující odpověď. Povinnost platit výživné je dáno zákonem a stejně ho zákon postihuje. Můžete podat žalobu už od čtvrtého nezaplaceného měsíce. Nějaký měsíc ještě naskočí než to vůbec proběhne soudem, ale to nic na věci nemění, že peníze nedostanete... Kde se nachází Váš manžel, to ani vědět nemusíte, není to pro výživné podstatné. Zjistí si to soud, pokud ne, požádá policii o předvedení, pokud je to třeba v pátek navečer a soudy nepracují, může být Váš manžel zajištěn a uvrhnut do cely než proběhne soud, zpravidla se ale policie s dotyčným domluví, kdy ho předvedou, protože se nevypaří a policii by tak vznikla další práce a starosti, jak živit člověka v cele, a pak, po soudu ho hned pustí. Jenom mu musí být soudem řečeno, že je povinen platit. Pokud nezaplatí přímo u soudu, (poslední šance), bude odsouzen. Jak,...? To taky není podstatné, záleží přece na "libovůli" soudce, protože zákon říká: ....bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok." ...až na jeden rok. Když dostane podmínku, tak musí uhradit nezaplacené alimenty, pokud neuhradí, nastoupí do vězení. Když půjde sedět ihned, zase z manžela nic nedostanete, protože, ..přece "sedí". A tady se ještě jednou projeví druhá (už několikátá) smyčka paragrafu, neboť manžel sice musí zaplatit alimenty, ale od data nastoupení do vězení dokonce trestu už platit nemusí, protože jiný zákon "o vězeňství", mu to umožňuje. (po dobu ve vězení nemá příjem, takže platit alimenty nemusí)
Pokud mu bylo exekučně strháváno výživné u zaměstnavatele, pak je to v pořádku, pokud nastoupil k jinému zaměstnavateli, má povinnost to ohlásit, aby nový zaměstnavatel v tomto pokračoval. Předpokládám ale, že manžel nechce platit alíky, takže nic nenahlásil. Jak říkáte, úmyslně změnil zaměstnání. Tady by samozřejmě mohla pomoci i sociálka a pojišťovna, kde zaměstnavatel za něj platí, ale...opět zákon,... na ochranu informací,... Zjistit toto je vždy na možnostech soudu a ten, jak známo pracuje pomalu. A i kdyby se v manželi přece jen něco hnulo, že by chtěl živit svoje dítě, tak to udělá tak, aby platil třeba jen 200kč měsíčně. Na to jsou taky zákonné možnosti, například v souvislosti s vyhlášením tzv. "osobního bankrotu".
A další věc, tentokrát spojená s exekucí, pokud manžel nemá prokazatelně příjem, není zaměstnán, nebo je zaměstnán na nějakou "směšnou" částku, tak je "kolotoč" s exekutory jen zbytečně předražené divadlo, neboť nic neudělají a ještě po Vás budou chtít zaplatit předem. Víc skutečně nemá cenu k exekutorům dodávat, protože Vaše problémy se jich netýkají a oni nic nevymůžou. A můžou být právně sebelepší a opírat se do mě, co to dá, já Vám říkám, že nic neudělají. Bohužel.
Bohužel, jsme v České republice a zákon nechrání poctivé občany a děti, ale grázly. Ti mají přece svá práva. A že to trvá v našem právním státě dlouho...? Vaše chyba, že jste si pořídila dítě. Čas pro soudy neexistuje. Dítě může třeba "umřít hlady", než se konečně něco stane a soud Vám dá zapravdu, že výživné potřebujete. Pardon, Vy ne, potřebuje ho Vaše dítě. Vy jste plnohodnotná a samostatná občanka a máte povinnost se nějakým způsobem chovat a starat se o sebe. a tak jste právoplatná rodička, matka, která má přece stejnou zákonnou povinnost vyživovat svoje dítě jako Váš "drahý" manžel, otec. Tak se snažte, choďte do práce a starejte se o dítě nebo přijde sociálka a sebere Vám Vaše dítě. (tak, jak nám to ukazují jiné státy a rádoby novináři, kteří nám servírují jen, to co se jim hodí pro senzaci, ale celou pravdu nikdy neřeknou) Pak Vaše dítě strčí ho do nějakého "domova", protože se o něj neumíte postarat a zajistit mu jeho životní a sociální potřeby.
A prosím nehleďte na moji odpověď s despektem, vycházím ze skutečností a vlastních zkušeností. I ten právník nakonec bude chtít zaplatit. Když na to nemáte, (možná) ho dostanete státem přiděleného, ale on určitě dostane zaplaceno i když nic nevysoudíte...pardon,.. vysoudíte alimenty, které nikdy neuvidíte. Pak už Vám nezbývá nic jiného než dítě potřít černým leštidlem na boty a jít řvát na sociálku. Nepřizpůsobivý občané dostanou vše, a v částkách, o kterých se Vám a Vašemu "drahému" manželi bude jen zdát. ...Pořád ještě platí, že "kde nic není ani smrt nebere" a to je prosím Smrťák nejspravedlivější "bytost" na světě. S přáním hezkého dne Martin

Hero.In@post.cz

Re: Neplacení vyzivneho a prace na DPP

Příspěvekod Hero.In@post.cz » 05 říj 2016, 13:38

Plně souhlasím s Vaším "článkem" Otec mi neplatí již 11let, sociálka mi nic nepřidává, neměla jsem si přece dělat dítě, bylo mi řečeno od jisté soc. pracovnice.
Až nyní jsem se dočkala Trestního příkazu. Otec mi dluží v řádech statisíců a měl by mi je, dle rozhodnutí, doplatit do 30 měsíců. Nemá prokazatelný příjem, dělá jen brigádně, schválně. Tento měsíc mi poslal 300Kč!!!!! A JE VYCHECHTANEJ!!!
Pro soud a úřady má "snahu", nezavřou ho a já musím kluka živit dál sama. Ale 300Kč mi jistě stačí, ne? ;)
Nehledě na to, že dluh mi nikdy nezaplatí.
Stát chrání ty hajzly, ale ochraňovat samoživitele? NIKDY!!! Neměli jsme si ty děti dělat, ne??!!!!!!

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”