Otec platí pozdě, teď už vůbec

Caramellita

Otec platí pozdě, teď už vůbec

Příspěvekod Caramellita » 04 črc 2016, 16:09

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné zažádat o exekuci na plat, když otec výživné platí pozdě?

Loni jsem tuto situaci řešila žádostí o srážky ze mzdy, kterou jsem odeslala na soud. Na sociálce mi bylo řečeno, že neexistuje, aby si otec platil, jak chce a abych se já neustále doprošovala a připomínala. Srážky nabyly právní moci, ale bylo to k ničemu. Soud mi poslal pouze dlužné peníze, ale běžné výživné ne. Otec dál posílal, jak chtěl, takže jsem to brala, že soud toto nařízení ukončil, přestože jsem žádala o částečné ukončení (splacená pohledávka) a běžné výživné jsem chtěla strhávat. Jaké bylo moje překvapení, když mi od soudu, po třech měsících, přišla na účet částka ve výši třech měsíčních alimentů zpětně. Peníze jsem, ač nerada :(, vrátila otci a usoudila, že soud je k ničemu. Chtěla jsem po nich, aby mi výživné chodilo včas a oni mi ho pošlou za čtvrt roku zpětně. Takže jsem se smířila s pozdním placením.

Letos v dubnu, ale nepřišlo nic. Dlouho jsem čekala, nakonec jsem dubnové peníze dostala v květnu. Květen proběhl celkem obvykle. Ale za červen jsem stále nic nedostala. Otec nereaguje, a když jo, tak to jsou jen výmluvy a lži a když jsem si pro peníze chtěla přijet osobně, komunikaci přerušil.

Má vůbec cenu, v tomto případě, poslat na něj exekutora? Nevím, kde bydlí - stěhuje se dost často, má dost dluhů a ani zaměstnavatelem si nejsem jistá. A mě tyto informace neřekne....

Předem děkuji za reakce a odpovědi.

Caramellita

Re: Otec platí pozdě, teď už vůbec

Příspěvekod Caramellita » 19 črc 2016, 19:36

Škoda, myslela jsem, že mi někdo poradí. :(

kamila

Příspěvekod kamila » 21 črc 2016, 12:20

buď ráda, že ti platí. Sice pozdě ale platí. jsou zde matky, kterým není placeno vubec takže tohle tvoje stežování...

Ale ok, je to asi zbytečný posílat exekutora, protože dluh není. ok vznikne, ale vždycky ti ho doplatí ...

princetongirls1199

Příspěvekod princetongirls1199 » 21 črc 2016, 15:49

Dobrý den buďte ráda,že aspon nějak platí.Mě třeba exmanžel neplatí má dvě podmínky a h...platny

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”