Sám s dítětem

Pavel33

Sám s dítětem

Příspěvekod Pavel33 » 24 čer 2016, 12:46

Dobrý den/ahoj, potřebuji radu.
Matka naší 3 leté dcery mi neplatí už od začátku. Po porodu od nás utekla, soud sice proběhl ale neplatí nic..
Setkali jste se s tím někdo? Nevíte jak poradit?
předem děkuji.

otakar

Re: Sám s dítětem

Příspěvekod otakar » 29 čer 2016, 14:43

Ahoj, potýkal jsem se s něčím podobným... Zažádal jsem o výživné od rodičů, jelikož bývalá partnerka spadl do drog.. a oni nám anštěstí pomáhají. No zkus to, za zkoušku nic nedáš! O.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 08 črc 2016, 14:23

Ahoj, já mám kluka 5let (ADHD) a holku 7let. Bývalá manželka utekla s fetkama a od začátku mi nic neplatí. Její matka zemřela a její otec neplatil ani svoje alimenty... :( Také vůbec netuším, jak postupovat. Petr-

Iva

Příspěvekod Iva » 19 srp 2016, 11:17

...jít na OSPOD, tam poradí přesný postup;
laicky řečeno: podat žádost na "exekuci" - pokud je matka zaměstnaná, budou srážky ze mzdy, za 3 roky to bude už dost peněz, tj. ne přestupek, ale půjde už o trestný čin. Pokud je nezaměstnaná, nezvěstná, má trvalé bydliště na radnici atd., tak nepomůže nic ( můžete zkusit prarodiče, jak Vám někdo radil...). Hodně štěstí.Iva

Ronin47

Příspěvekod Ronin47 » 29 srp 2016, 17:54

Ahoj,
něco podobného řeším už pár let - synovi je 10. Exekuce nezabrala - není co brát. Tak aspoň pravidelně podávám trestní oznámení na polici. Sice jsem nedostal ani korunu ale aspoň jí to tak lehce neprochází - už dvakrát je odouzená - zatím jen podmínečně - třetí rozudek ještě nemám. Ten už by mohl být natvrdo. Jo a ještě se mi podařilo spojit s jejím následným partnerem - taky už samoživitel tak to podáváme tak nějak spolu ať je vidět co je dotyčná zač.

Zpět na “Otec samoživitel”