Dluzne vyzivne

Katka

Dluzne vyzivne

Příspěvekod Katka » 10 dub 2016, 23:00

Dobry den. Mela bych dotaz, s byvalym pritelem mam syna 3 roky, sli jsme od sebe jeste v tehotenstvi a ja ho vychovavala sama, meli jsme dohodu, on platil a jezdil za malym. Davala jsem si ale zadost na vyzivne na neprovdanou matku, soud mu vymeril 1000 Kc po dobu dvou let od porodu, cili 24000 Kc celkem. On samozrejme hned ze nema a jestli mi to muze splacet po 300, soud tedy rekl po 500 s tim, pokud nebude platit, ztraci vyhodu splatek. A jak to prosim tedy je, kdyz treba nezaplati, pak jednou ano, pak zase neplati, pak jednou jo..musi to byt ze by neplatil vubec nebo staci ze neplati pravidelne, aby se to dalo nejak resit? A druhy dotaz je podobny, ale tyka se alimentu-platil domluvenou castku a jezdil za synem, pak jsem si nasla pritele (malemu byl rok a pul) a on zacal potom platit jak se mu chce, pak vubec, pak jednou jo, pak ne, castky taky jak chtel a porad ze nema apod., pritom vydelava dost..ale jezdit za nim chtel porad a sliboval jak to posle priste atd.a nic samozrejne. No po dvou letech od podani me zadosti probehl ted v unoru soud, soudce mu vymeril od doby co neplatil (a nebo zaplatil jen neco malo) dluzne vyzivne a urcil 2500 (v podstate to co platil bez par korun dle nasi drivejsi dohody). Dluzne vyzivne mi ma splacet spolu s beznym (od soudu mi nic nedal, akorat minuly mesic 2300 Kc). V rozsudku je opet uvedeno pod ztratou vyhody splatek. Jak se to resi? Na soud se na neco poslat? A po jake dobe? Kdyz nebude platit vubec nebo i kdyz plati spatne? Dekuji. Katka

NANANANANA

Re: Dluzne vyzivne

Příspěvekod NANANANANA » 03 kvě 2016, 08:49

Pokud má snahu platit, byť jen jednou za dva měsíce tak ti TO nevezmou. Řeknou, že má snahu platit. Tohle je fakt na prd. zákony ať se jdou vycpat. Co máme dělat my, matky, samoživitelky?!! ! :ugeek: :ugeek: :ugeek: je mi z toho na nic!

anonym

Příspěvekod anonym » 21 kvě 2016, 15:39

exekuci na plat. zajděte na soud s rozsudkem a oni vám pomohou sepsat návrh a pak budete čekat jak rozhodnou.

Petraka

Příspěvekod Petraka » 09 led 2017, 18:30

A kdyz pracuje vsude na černo?Jak z nej dostanu nakou tu korunu ?

Iveta 123

Příspěvekod Iveta 123 » 17 led 2017, 19:44

No ano téma výživné ... Potýkam se už hodně dlouho bohužel naši milý zákonodárci nevymysleli jak dostat dlužné výživné nezbyde jen podávat trestní oznámení .Soud to smete ze stolu že nemá s čeho platit přitom nikdo nemá důkaz o práci na černo a tím to končí.Jede se znova každý kraj to má jinak jeden Znojemsky by ho zavřel a Hradecký dává šanci 5 let neplatí na děti ani korunu a dělá mrtvého .Tak co se děje v našem státě... Myslí zákon na děti ? Bohužel pokud pracuje na černo tak a nemáte to jak dokázat tak jako by nepracoval ... Takže takovemu člověku nevezmou nic .A sociální pracovnice ty kdysy vše vyřizovali .Teď akorát lezou a šťouraji kde nemají a hledají kde by co vymysleli ,aby maminkam spíš podtrhli nohy .Teď si vše musíte vyběhat sama kolikrát bez úspěchu bohužel ..

adriana59

Příspěvekod adriana59 » 18 led 2017, 19:29

Dobrý Den,
Ráda se podělím o můj zážitek s alimentami,Syn už je sice dospělý a vydělává si už sám,Otec mého syna dluží na výživném asi 45.000 tis.Měli jsme soudy o zvýšení kde mu soud zvýšil z 800 na 1500 výživné a i když bylo 2x podané Trestné oznámení a měl soud tak dostal osm měsíců,ale i tak nezaplatil synovi nic.Udělal ze sebe úplného žebráka a přitom nebyl,vlastnil pozemky a já nevím co ještě,No hold nenadělala jsem vůbec nic,soudy nestačí trestní oznámení taky,a jak se to táhne to je další věc,tak že,já jsem to vzdala,on si odsedí osm měsíců a bude fungovat dál.....tak přeji hodně úspěchů Vám všem aby se podařilo nějakou tu korunku vybojovat..

Zena

Příspěvekod Zena » 14 úno 2017, 01:46

Pani
Postup: 1/ u dluzneho vyzivneho kdyz neplati kazdy mesic a neplati ani dluzne radne kazdy mesic. Je reseni exekutor. Ten se ho na nic ptat nebude.
Ja tohle take resila a na soude bez pravnika s vama zametou. Pujcila jsem si na nej.
Pravnik rekl vyzivne je predbezne vykonavatelne a pokud neni rozsudek pravomocny exekutor i tak muze konat zahajeni exekuce na radne a dluzne vyzivne.
Byla jsem v soku jak u soudu lhali ze to nejde.
Pravnik jak nejde a sepsal navrh na exekuci a dokonce nasel i exekutora bez poplatku.
Trvalo to 6 mesicu nez prisla prvni castka penez.
A ex otec ditete ten byl vzteky bez sebe.
Dluh 99800 dluzne a radne vyzivne ktere neplatil 36000 ,
Ztratil moznost splatek a ja se potom chovala uplne stejne bezohledne jako on.
Ze nemas ted penize jen zivotni minimum No a co.
Podejte hned exekuci a jen cekat.

jan

Příspěvekod jan » 25 úno 2017, 08:49

v dobe tehotenstvi sli od sebe ? tak si za to muzete jen a jen sama. nemate s nim lezt do postele.

KAA

Příspěvekod KAA » 04 čer 2017, 14:11

Dobrý den, otec mi na výživném dluží cca 20 tis. Jsem plnoletá, studující VŠ. Otec pracující na černo, bez jakéhokoli příjmu, který by bylo možné dokázat - s bydlištěm na MÚ. Trestní oznámení jsem podala, po dobu trvání podmínky platil. Poté, co podmínka vypršela platí pouze 1x za 6 měsíců, tak aby na něj soud nemohl. Je vůbec možné na takovém člověku peníze nějakým způsobem vymoci?

Malá já

Příspěvekod Malá já » 05 led 2018, 12:12

:o Je to děs ty zákony ,máme mimosoudně stiky ale už čtvrtý týden marodime pokaždé když se vrátí od bývalého v noci má horečky,tenhle vykend nevidrzel ani do neděle,dělá si co chce nedbá na to aby byl v teple neukládá malého po obědě ke spánku,zkrátka nedbá na moje připomínky ani rady,v týdnu byl neodbytná chtěl malinu koupit ovoce ,když sem chtěla ovoce vyndat z tašky našla sem na dně nasipanou marihuanu,to přeci není normální,jak zamezit stikum s biologickým otcem?pokud se dejou takové to věci?mám partnera a pro mě je jako otec on tudíž tvoříme plnohodnotnou rodinou,když sem se na péči o dítě zmínila že si pro malého chodí pod vlivem drog sociální pracovnice na to ani nereagovala a řekla ať o tom ani nemluvím

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”