jak vymahat finance z otce,ktery je ve vazbě

markt

Re: jak vymahat finance z otce,ktery je ve vazbě

Příspěvekod markt » 19 dub 2016, 09:58

Podle zákona o rodině může vyživovací povinnost k dětem přejít na jejich prarodiče, případně i na předky vzdálenější, pokud rodiče nejsou schopni tuto vyživovací povinnost k dětem plnit. Podle zákona vzniká prarodičům vyživovací povinnost pouze v případě, že rodiče nemohou svoji vyživovací povinnost splnit z objektivních důvodů. Pokud vyživovací povinnost neplní z jiných než zcela objektivních důvodů, např. že se vyhýbají práci, skrývají se a jejich pobyt není znám apod., vyživovací povinnost nepřechází. Nicméně návrhy na určení vyživovací povinnost jsou z tohoto důvodu často podávány. V případě, že byste se rozhodla k podání návrhu, je nutné vás upozornit, že v tomto případě bude řízení o určení vyživovací povinnost zahájeno proti všem čtyřem prarodičům vaší dcery, tzn. nejen proti rodičům exmanžela, ale i proti vašim rodičům (to i v případě, že vy podáte návrh pouze na určení výživného proti rodičům exmanžela). Každému z prarodičů je pak vyživovací povinnost upravena samostatně a může dojít k situaci, že placení výživného bude uloženo pouze vašim rodičům a rodičům exmanžela stanovena vyživovací povinnost nebude.

Návštěvník

Re: jak vymahat finance z otce,ktery je ve vazbě

Příspěvekod Návštěvník » 11 kvě 2016, 20:21

Dobrý večer.Pokud víte ,ve které věznici si odpykává trest ,tak můžete.Mi to tenkrát vyřídila sociální pracovnice,zjistila mi ,kde se nachází a přímo na tu věznici jsme posílali žádost o placení alimentů s kopií rozsudku i výživném.Věznice obratem zaslala dokumenty nutné k tomu aby mohly provádět srážky.Po zaslání těchto dokumentů mi z věznice docházely peníze sice minimum oproti rozsudku,záleželo na výdělku,který si trestaný vydělal.Trestanci si totiž musí platit i pobyt ve věznici.Takže se částky pohybovaly od 200 ,- do 1200,- kč.Ale pořád lepší než nic.

Zpět na “Manžel neplatí alimenty”