Sama s holčičkou

Tom
Kontaktovat uživatele:

Re: Sama s holčičkou

Příspěvekod Tom » 03 bře 2016, 10:48

Jak už tady psaly některé mamky, nejideálnější je zajít na OSPOD - příslušné městské části. Tam dají rady jak právně postupovat. Já doporučuju schovávat všechny účty spojené s těhotenstvím - vitamíny, oblečení pro těhule, poplatky za prohlídky u doktora a pod. Je to do budoucna použitelné pro soud. Otec by měl hradit i výživné na matku a náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím. Určení výživého na dítě určí soud podle přájmů otce, ve vašem případě podle dańového přiznání (OSVČ). Potíž vzniká, když se protistrana snaží příjmy krátit, nebo tajit .. ale to je jiná věc. Existují i sociální dávky - příspěvek na bydlení a na dítě. O tom nejlépe informuje příslušný úřad práce. Co se týče střídavky, je podle mě nulová šance otce aby novorozeně dostal do péče. To by matka musela být ve stavu dítěti nebezpečná _ drogy, psychická nemoc .. apod. Upřímně je to jen strašení a ten jouda vůbec neví co to obnáší.
Důležitá věc je ale nezůstat v tom sama. Měla by jste se domluvit s rodiči, jak tu už padlo, nebo alespoň nějakými kamarádkami co mají zkušenosti o pomoci. První chvíle po porodu jsou náročné, než se všechno ustálí, není dobrý aby na to byla máma sama. Já osobně na nějaký věty typu až uvidí malou tak se změní neveřím. Je mi to líto, ale je to tak. Nespoléhejte na změnu a spoléhejte na sebe. Takovéhle typy otců zajímají dcery až v okamžiku kdy jsou velké a můžou se s nimi chlubit. Osobně znám spoustu maminek samoživitelek a všechny to zvládaj a užívaj si to, tak do toho !

miluna11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miluna11 » 13 bře 2016, 12:42

Tom píše:Jak už tady psaly některé mamky, nejideálnější je zajít na OSPOD - příslušné městské části. Tam dají rady jak právně postupovat. Já doporučuju schovávat všechny účty spojené s těhotenstvím - vitamíny, oblečení pro těhule, poplatky za prohlídky u doktora a pod. Je to do budoucna použitelné pro soud. Otec by měl hradit i výživné na matku a náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím. Určení výživého na dítě určí soud podle přájmů otce, ve vašem případě podle dańového přiznání (OSVČ). Potíž vzniká, když se protistrana snaží příjmy krátit, nebo tajit .. ale to je jiná věc. Existují i sociální dávky - příspěvek na bydlení a na dítě. O tom nejlépe informuje příslušný úřad práce. Co se týče střídavky, je podle mě nulová šance otce aby novorozeně dostal do péče. To by matka musela být ve stavu dítěti nebezpečná _ drogy, psychická nemoc .. apod. Upřímně je to jen strašení a ten jouda vůbec neví co to obnáší.
Důležitá věc je ale nezůstat v tom sama. Měla by jste se domluvit s rodiči, jak tu už padlo, nebo alespoň nějakými kamarádkami co mají zkušenosti o pomoci. První chvíle po porodu jsou náročné, než se všechno ustálí, není dobrý aby na to byla máma sama. Já osobně na nějaký věty typu až uvidí malou tak se změní neveřím. Je mi to líto, ale je to tak. Nespoléhejte na změnu a spoléhejte na sebe. Takovéhle typy otců zajímají dcery až v okamžiku kdy jsou velké a můžou se s nimi chlubit. Osobně znám spoustu maminek samoživitelek a všechny to zvládaj a užívaj si to, tak do toho !

SOUHLAS!!!! :roll: :roll: :roll:

Anonym

Příspěvekod Anonym » 08 dub 2016, 17:14

Tak děkuji za veškeré rady.. už jsme dávno doma.. zatím od něj žádné zprávy. Nijak se o nás nezajímá. . tak uvidíme, co se bude dít.. děkuji za milé komentáře. :-))

verka11

Příspěvekod verka11 » 19 dub 2016, 09:31

hele jako sorry.. ale to je peknej vůl, jak se staví k placení, už se něco děje?

Jana01

Příspěvekod Jana01 » 10 kvě 2016, 10:06

Všechno "zlé" je pro něco dobré. Než muže, který Vás nemiluje, je lepší být sama!!! Od prvního muže jsem utekla, když mělo dítě 3 roky a uelevilo se mi, i když nebyl moc špatný - nekouřil, nepil, čistotný, poctivě pracoval... Nyní mám ještě čtyřměsíční dítě, se kterým jsem radši sama než být s mužem, který se se mnou po 8 letech rozešel, když zjistil, že jsem těhotná a od té doby mi občas řekl "pičo, psychopatko, krávo vypatlaná" atd... Bohužel, o dítě má velký zájem (tedy jen o výhody - chlubit se jím, hrát si, povinnosti však žádné. Ani nějaká pomoc ani peníze. Bez muže v bytě si to doslova užívám, s miminkem jsme na sebe více naladěni, žijeme v krásné harmonii. Můžete spávat s miminkem v posteli, bude velmi spokojené a krásně Vám spát po celou noc. Nemusíte navíc skákat kolem chlapa, starat se, jestli nemá hlad, prát mu, žehlit, atd. Má to spoustu výhod. Jediné, čeho se bojím je, že mi jednou začne dítě odvážet k sobě....

Zpět na “Život s jedním rodičem”