Sama s holčičkou

Anonym

Sama s holčičkou

Příspěvekod Anonym » 29 led 2016, 22:00

Ahoj,
Před 14ti dny mi partner oznámil, že chce ode mne odejít, no jo ale my spolu čekáme holčičku. Za 3 týdny mám termín a nevím co teď. Jsme manželé 5 let, muž je OSVČ. Vůbec nevím co si počnu, jak vysoké žádat alimenty, nevím na co všechno mám nárok. Sama nemám prakticky nic, akorát byt od rodičů, který pronajímám jinak máme byt s manželem. Nevím jestli nám bude platit nájem nebo jestli nám pomůže víc než bude mít nařízeno soudem. Sama nevím jak vyjdu, jsem dost zoufalá.. Kór v mém stavu, je to jak na houpačce, psychické výkyvy pořád a pořád dokola.
Je tu někdo, kdo má podobný problém a poradil by mi co dělat?
díky

Chanina

Re: Sama s holčičkou

Příspěvekod Chanina » 30 led 2016, 10:46

Anonym píše:Ahoj,
Před 14ti dny mi partner oznámil, že chce ode mne odejít, no jo ale my spolu čekáme holčičku. Za 3 týdny mám termín a nevím co teď. Jsme manželé 5 let, muž je OSVČ. Vůbec nevím co si počnu, jak vysoké žádat alimenty, nevím na co všechno mám nárok. Sama nemám prakticky nic, akorát byt od rodičů, který pronajímám jinak máme byt s manželem. Nevím jestli nám bude platit nájem nebo jestli nám pomůže víc než bude mít nařízeno soudem. Sama nevím jak vyjdu, jsem dost zoufalá.. Kór v mém stavu, je to jak na houpačce, psychické výkyvy pořád a pořád dokola.
Je tu někdo, kdo má podobný problém a poradil by mi co dělat?
díky

Ahoj tak to máš nelehký úkol. Určitě budeš mít nárok na výživné na dítě i na sebe, možná nějaký ten příspěvek na bydlení. O výši alimentů a styku s dítetěm pro vás oba asi bude rozhodovat soud - jestliže jste manželé. Samam mam první dceru s jiným partnerem, než je můj současný manžel. Dohodli jsme se na styku i financích dohodnout bez soudu a až mě to překvapilo jak to funguje a dodržujeme. I když jsou někdy okamžiky, kdy si řikám že by otec mohl vídat dcerunku častěji než jednou za 14 dní, on se k tomu ale nijak nemá a já v tom šťourat nechci.
Držím palce, at vse proběhne v pořádku a domluvíte se.

AndrasK

Příspěvekod AndrasK » 30 led 2016, 10:51

holka lituju te. drzim palecky a nechapu to

Marie6969

Příspěvekod Marie6969 » 31 led 2016, 15:02

Ahoj, tak držím palce at to vsechno zvladnes. Rozhodne je dulezity se ted nelitovat a bojovat, i kdyz chapu ze v tvym stavu je to dost tezky. Ja sem nastesti podobnou situaci nezazila, ze by mi toto partner oznqamil jen tak z blintu. Ale rozhodne bych se na nej vykaslala s nejakou stridavou peci. Dej se dohromady, treba i vyhledej nejakou lekarskou pomoc, pokud jsi na tom spatne psychicky. Musis byt silna pro svoje mimco, ktere prijde. Drzim palce

Jajaja90

Příspěvekod Jajaja90 » 02 úno 2016, 14:45

Drzim palce, sama sem zažila něco podobného. Je mi 26 let a před 5 lety jsem otěhotněla, přítel se k tomu nijak neměl a vykopl mě, že se o nás starat nebude. Bydlela jsem v tu dobu sama na koleji, bohužel jsem školy musela nechat a vrátila se zpátky k rodičům, ti mi se vším pomáhali.. Jak finančně tak psychicky, otec dítěte se k té situaci nijak neměl a tak jsem ho vynechala z našeho života. Dnes mam 5 letou holčičku a jsme spokojené, mám nového přítele, který dceru přijal za svojí a je nám dobře. Držím palce ať vše dopadne dobře.

Anonym

Příspěvekod Anonym » 04 úno 2016, 20:13

No upřímně v klidu moc nejsem... Psychicky jsem uplně mimo.. Ale k těm alimentům.. Řekla jsem mu, že bych si představovala tak 3 000 kč, dokaď je malá.. A že pak dle potřeby.. A on se mi jenom vysmál, že bude platit maximálně 1 000 Kč.. Nevím co mám dělat .. :(

Lucka

Příspěvekod Lucka » 05 úno 2016, 23:12

je to ted pred porodem tezke, ale co nejdjriv si zajdete na OSPOD kde vam poradi jak dale pokracovat. manzel ma povinnost se o vas jako manzelku postarat, zaridit bydleni... na ospod vm udeli bezplatneho pravnika ktery vam sepise zadost k soudu o urceni vyzivneho-tento papir JE POTREBA pri zadani jakyhkoliv davek na socialce (kdyz vam neda chlap ani korunu, nic jineho vam nezbyde) tento pravnicky potvrzeny papir je potreba aby oni meli jistotu ze opravdu jste ve fazi rozchodu a manzel se distancoval. Kazdopadne zkuste se nestresovat, take jsem na to byla sama,tak vim jak je to cele tezke a psychicky narocne,,drzim palce... jo a takove kecy ze vam neprispeje nebo da jen 1000kc, to je hovadina-si to moc maluje chlapecek :) uvidite sama , drzte se

Lucina

Příspěvekod Lucina » 10 úno 2016, 13:53

A jak máte vyřešené bydlení? On jako se sbalí odejde a nechá ti byt se vším všudy? Má v bytě, kde jste trvalé bydliště? Nebo jak ho dostaneš z bytu, když bude dělat další problémy?

Anetanana

Příspěvekod Anetanana » 16 úno 2016, 11:13

je to hnusnej podraz, ale musíš se tomu postavit. Určitě se neboj, ale střídavá péče u novorozence není možná. Máš nárok na výživné a navíc do dvou let věku dítěte na sebe. Lepší by bylo se dohodnout mimo soud ale když se nedá nic dělat.. Tak pomůže jenom soud. Jestli bude platit.. Nikdo neví, pokud ne. Tak jdi před soud, ať to určej. Jestli to určí, přiklepnou ti to.. A on stále nebude platit, tak se obrať na sociálku, přines rozsudek soudu o stanovení výživného, nájemní smlouvu a všechny náležitosti. Vysvětli jim situaci, že ti neplatí a bla bla bla.. Oni ti tam pomůžou!! Držím palce ať to dopadne, od něj asi podporu moc nečekej.Srab jeden!

Lucije

Příspěvekod Lucije » 16 úno 2016, 11:25

Já bych se svěřila rodine, podpora od nejbližších je ted nejdulezitejší. Drzim palce.

Zpět na “Život s jedním rodičem”