Aplikace, která pomáhá řidičům

28. listopadu 2018|Vaše příběhy

Příběh tatínka samoživitele, který zůstal na vše sám, a přesto se nevzdal.

Aplikace, která pomáhá řidičům

Často vám přinášíme příběhy maminek, které se musí potýkat s chybějícím výživným. Nejsou to však jen ony, kdo se dostává do náročných životních situaci. Rádi bychom vám nyní představili tatínka, který se stejně jako mnozí z vás ocitl ve finanční tísni způsobené neuhrazenými alimenty.

Tatínek Robert se však rozhodl bojovat – ne o chybějící výživné, ale za lepší život pro sebe a svého syna, kterého po odchodu partnerky vychovává úplně sám. Tatínek Robert sice není zapojen do projektu VašeVýživné.cz, o jeho příběh vás však v žádném případě nemůžeme ochudit. Je totiž plný síly a inspirace (nejen) pro ostatní rodiče samoživitele.

Jeho příběh by mohl pomoci zejména těm, kteří řeší věčný problém práce vs. rodina. Samoživitelé si totiž velmi často nemohou najít práci na plný úvazek, protože se musí starat o děti. Zároveň však musí finančně zajistit rodinu a častoza se tak dostávají do nebezpečné spirály.

V takové situaci se ocitl i tatínek Robert. A jak ji vyřešil? Vyvinul mobilní aplikaci Route Help, která pomáhá řidičům ve většině evropských zemích. Robertův příběh vám nejlépe nastíní následující rozhovor.

„Být samoživitelem není jednoduché.“ říká Robert (25)

Životní cesta mladého tatínka Roberta z Vysočiny není jednoduchá. Když ve třiadvaceti letech s partnerkou plánovali dítě, netušil, že se mu svět otočí o 360 °. Přestože bylo dítě plánované a na syna se těšili, jeho příchod na svět nebyl tak šťastný, jak Robert předpokládal. „Matka o našeho syna přestala úplně jevit zájem, měla k němu doslova odpor a prakticky hned po jeho narození nás opustila. Co teď dělá, netuším.“ vzpomíná na začátky rodičovství Robert.

Synovi jsou nyní již dva roky a jak sám tatínek říká, bez pomoci rodičů, u nichž bydlí, by to nezvládl. Kvůli své nové roli otce musel opustit práci. „Pracovat a starat se o syna, to bych nezvládnul. Ale z rodičovské se opravdu vyjít nedá a tak mám díky rodičům možnost přivydělat si z domova v podobě brigád. Jakmile půjde syn do školky, budu mít pořádnou práci a rád bych rozjel podnikání. Vyvíjím aplikaci RouteHelp.cz, která pomáhá řidičům v nouzi v případě poruchy či nehody.“

Roberta po narození syna čekala soudní řízení, aby se o svého potomka mohl starat úplně sám. Matka se dobrovolně vzdala rodičovské odpovědnosti a práv na dítě. Soudem byly vyměřeny alimenty v minimální výši. Ty však chodí jen sporadicky. Na Okresní správě sociálního zabezpečení bylo Robertovi navíc sděleno, že na více jak na rodičovskou a alimenty nemá nárok.

Mladý tatínek je ale stále pozitivní. Říká, že mu to se synem od začátku jde a své role se zhostil dobře. Rád by ho vedl k technickému vzdělání a těší se na nové bydlení, kam se plánují společně časem přestěhovat.

Na otázku, jak moc otcovství ovlivnilo jeho společenský život, Robert říká, že díky rodičům má čas i na sebe a na své přátelé a omezený se rozhodně necítí. „Spíše jsem narazil na potíž sehnat někoho do party s dítětem… Zkoušel jsem dát inzerát, že hledám někoho, kdo má dítě v podobném věku jako syn a nic. Na internetu jsem se dostal do skupiny, kde byli dva tátové samoživitelé a měli stejný problém, ženy o taková setkání nebo přátelství extra zájem nemají… Jsou tací, co nechápou, jak se může otec sám starat o dítě.“

A jak to má Robert s láskou a vztahy? „Hledám ženu kolem mého věku, pro rodinný život. Ale to nejdůležitější, musí mít ráda syna a přijmout ho. Pokud by to byla svobodná maminka, nevadilo by mi to, taky bych přijal její děti. Děti totiž nemůžou za to, co se jak stalo…“ dodává na závěr Robert.

Aplikace Route Help

Aplikace, kterou Robert vyvinul, je určena pro všechny řidiče. Ať už potřebujete zajistit odtahovou službu, přivolat rychlou pomoc v nouzi nebo řešit pojistnou událost, aplikace vám s tím pomůže. Stačí ji mít nainstalovanou ve svém chytrém telefonu nebo tabletu.

Jak aplikace funguje?

Aplikace obsahuje seznam firem, které působí několik kilometrů v okruhu své adresy. Pomocí GPS zjistí souřadnice uživatele, vyhodnotí data a následně nabídne přehled všech firem v nejbližším okolí. Firmy mají možnost registrace od 1. do 7. prosince 2018.

Jaké jsou hlavní výhody aplikace?

Aplikace je zdarma, nesleduje data o uživatelích a v nouzi pomůže mnohem rychleji, než by pojišťovna stihla sehnat asistenční službu. Čekací doba se zkrátí o více než polovinu. Další výhodou je i pomoc v zahraničí. Pomocí aplikace zjistíte, která z českých firem působí i v jiné zemi a jak vám dokáže pomoci.

Aplikace zatím není příliš známá, Robert však doufá, že se to brzy změní. 

Chcete se o aplikaci dozvědět ještě více? Neváhejte navštívit její webové stránky www.routehelp.cz. Sledujte také Facebook nebo Twitter @RouteHelp.

 

 

Autor: Mgr. Iveta Novotná

 

Doporučené články

18. září 2020|Informace

Sdílené pracovní místo

Nová možnost pracovního zapojení rodičů s dětmi.

16. září 2020|Nezařazené

Pomozte nám s průzkumem finanční situace samoživitelů!

Zajímá nás skutečná finanční situace samoživitelů.

9. září 2020|Naše akce

Veletrh sociálních služeb v Horních Počernicích 2020

VašeVýživné.cz na Veletrhu sociálních služeb v Horních Počernicích

Všechny články